«فایت بک» تیم ملی را در جام نگه داشت

«فایت بک» تیم ملی را در جام نگه داشت

سایت ای اف سی در گزارشی آماری به پیروزی ایران برابر ژاپن پرداخته است.

به گزارش ایرامکس، ایران در نیمه دوم مصاف با ژاپن سطح بازی اش را بهبود بخشید و روز شنبه در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا، ژاپن را با نتیجه دو بر یک شکست داد. این برد ایران را به چهارمین قهرمانی در جام ملت های آسیا نزدیک کرد. ایران آخرین بار سال 1976 قهرمان جام ملت های آسیا شد.

سایت ای اف سی نگاهی به این مسابقه داشت که به رویای ژاپن برای کسب عنوان پنجمش پایان داد.

پشت به پشت

ایران در دو دوره متوالی به مرحله نیمه نهایی جام ملت های آسیا راه یافته است. هر سه حضور قبلی ایران در این مرحله با شکست همراه بوده است.

مشکلی نیست

ایران برابر ژاپن 42 درصد مالکیت توپ را به دست آورد که سومین رکورد پایین آنها در یک بازی جام ملت های آسیا از سال 2007 بوده است.

کلید خاموش

ژاپن تنها دو شوت به سمت دروازه ایران زد. ژاپن به طور میانگین 3.6 شوت به سمت دروازه حریفانش در جام ملت ها زده بود، (18 شوت در چارچوب در پنج بازی). زدن دو شوت به سمت دروازه حریف، کمترین تعداد شوت به دروازه از سوی سامورایی ها از سال 2007 بوده است.

استاد دریبل

علیرضا جهانبخش، بازیکن تیم ملی ایران، مقابل ژاپن چهار دریبل انجام داد؛ آخرین بازیکن تیم ملی که در جام ملت های آسیا بیشتر دریبل انجام داد، علی کریمی بود که سال 2007 پنج دریبل مقابل کره جنوبی انجام داده بود.

نمایش خیلی خیلی دیر

گل دقیقه 96 علیرضا جهانبخش دیرترین گل پیروزی بخش ایران در تاریخ جام ملت های آسیا بوده است. همچنین این دیرترین ضربه پنالتی ایران در جام ملت های آسیا در قرن بیست ویکم نیز بود.

تیم ملی فوتبال ایران در دیدار بعدی باید چهارشنبه به مصاف قطر برود. برنامه دو دیدار دور نیمه نهایی جام ملت ها به شرح زیر است:

نیمه نهایی

سه شنبه 17 بهمن، ساعت 18:30، اردن – کره جنوبی، ورزشگاه احمد بن علی

چهارشنبه 18 بهمن، ساعت 18:30، ایران – قطر، ورزشگاه الثمامه

پایان خبر ایرامکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«فایت بک» تیم ملی را در جام نگه داشت" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«فایت بک» تیم ملی را در جام نگه داشت"، کلیک کنید.