فقط یک روستای سرخس جاده دسترسی ندارد/ارسال مایحتاج ضروری با پشتیبانی هوایی انجام می شود

فقط یک روستای سرخس جاده دسترسی ندارد/ارسال مایحتاج ضروری با پشتیبانی هوایی انجام می شود

ایرامکس/خراسان رضوی  فرماندار شهرستان سرخس گفت: از مجموع 81 روستای دارای سکنه شهرستان سرخس فقط یک روستا جاده دسترسی ندارد که مایحتاج ضروری با پشتیبانی هوایی به آنجا ارسال می شود.

حسن نوری زاده با اشاره به آخرین وضعیت شهرستان سرخس و اقدامات اجرا شده پیرامون مدیریت بارندگی ها اظهار کرد: از مجموع 81 روستای دارای سکنه شهرستان سرخس فقط یک روستا جاده دسترسی ندارد و به صورت هوایی با ارسال مایحتاج ضروری مردم آنجا را مورد پشتیبانی قرار می دهیم تا مشکل برطرف شود.

 وی اظهار کرد: در شهرستان سرخس یکی از مباحث اصلی ما الحاق آب کشف رود و مشهد است که وارد سرخس و روستای شوریجه می شود.

 فرماندار شهرستان سرخس افزود: در بستر سیل اصلی شهرستان خوشبختانه فوتی نداشته ایم اما امروز جریان سیل تعدادی از احشام یک دامدار را با خود برد و همچنان مشغول بررسی وضعیت هستیم.

 وی با بیان اینکه شهرستان سرخس را به 4 قسمت برای مدیریت بحران تقسیم کرده ایم، عنوان کرد: ستاد مرکزی مدیریت بحران شهرستان فعال است، در بخش مرزداران و قسمتی از روستاها بخشدار شهرستان را مستقر کرده ایم، معاون سیاسی فرمانداری را به دلیل شناخت آن منطقه در یک قسمت و معاون عمرانی فرمانداری را در بخش مرکزی شهرستان سرخس استقرار داده ایم. بر این اساس، گروه های مردمی، بسیج، مرزبانی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم برای مدیریت در صحنه حضور دارند.

 نوری زاده با اشاره به اینکه بیشترین حجم بارش های شهرستان سرخس در 48 ساعت آینده خواهد بود، تصریح کرد: با تدابیر صورت گرفته برای عدم تخلیه روستای سنگر شهرستان که دارای 500 خانوار است، انحرافی در مسیر اختلافی آب تجن ایجاد کردیم.

 فرماندار سرخس با بیان اینکه مسیر جاده روستای معدن این شهرستان بازگشایی شده است، ادامه داد: روستای شوریجه سفلی با توجه به مسیر عبور سیل از مشهد و ادامه آن در تجن مورد محاصره سیلاب قرار گرفته است و ضلع شمالی این روستا هم کوه های مرتفع قرار دارد. بر این اساس با پیگیری های استاندار خراسان رضوی و تماس با مجموعه هلال احمر مقرر شد با بالگرد، مواد غذایی، دارویی، شیر خشک و مایحتاج ضروری مردم را تحویل آنها دهیم.

 وی تاکید کرد: از مجموع 81 روستای دارای سکنه شهرستان سرخس فقط یک روستا جاده دسترسی ندارد و به صورت هوایی با ارسال مایحتاج ضروری مردم آنجا را مورد پشتیبانی قرار خواهیم داد تا مشکل مرتفع شود.

 به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، نوری زاده ضمن قدردانی از همه مردم شهرستان سرخس به همه دهیاران، شوراها و معتمدین خطاب به مردم شهرستان سرخس توصیه کرد؛ با توجه به اینکه امشب بالاترین حجم بارندگی را از ساعات میانی شب خواهیم داشت و مطابق برآوردها 30 میلی متر حجم آن خواهد بود، از مردم درخواست داریم از مسیر رودخانه های فصلی فاصله بگیرند و از مسیر اصلی سرخس و مشهد تردد نکنند تا بتوانیم از این شرایط عبور کنیم.

پایان خبر ایرامکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فقط یک روستای سرخس جاده دسترسی ندارد/ارسال مایحتاج ضروری با پشتیبانی هوایی انجام می شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فقط یک روستای سرخس جاده دسترسی ندارد/ارسال مایحتاج ضروری با پشتیبانی هوایی انجام می شود"، کلیک کنید.