لیگ ملت های والیبال| دومین شکست تیم ملی مقابل ایتالیا

لیگ ملت های والیبال| دومین شکست تیم ملی مقابل ایتالیا

تیم ملی والیبال ایتالیا در نوزدهمین دیدار لیگ ملت ها برابر ایران به پیروزی رسید تا به دومین برد خود دست یابد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری ایرامکس، ششمین دوره لیگ ملت ها در گروه مردان از روز سه شنبه یکم خرداد آغاز شده است و تیم ملی والیبال ایران از ساعت 3:30 دقیقه بامداد شنبه پنجم خرداد در دومین مسابقه خود به مصاف ایتالیا رفت و سه بر صفر مغلوب حریف شد.

موریس موتا پایز سرمربی تیم ملی والیبال ایران در ابتدای این مسابقه از ترکیب محمدطاهر وادی، مهدی جلوه، ولی زاده، امین اسماعیل نژاد، مرتضی شریفی، مبین نصری و محمدرضا حضرت پور استفاده کرد.

سیمونه جیانلی، روبرتو روسو، جانلوکا گالاسی، یوری رومانو، الساندرو میکلتو، دنیل لاویا و بالاسو با هدایت فردیناندو دی جورجی سرمربی ترکیب آغاز کننده ابتدایی تیم ملی ایتالیا را تشکیل دادند.

ست نخست این مسابقه با امتیازگیری ایران آغاز شد و با پوین های برابر دو تیم پیش رفت تا این که با بازی خوب مبین نصری، تیم کشورمان از امتیاز 6 اختلاف امتیاز با حریف را بیشتر کرده و به سه امتیاز رساند. تیم ها بار دیگر در امتیاز 15 برابر شدند و این موضوع باعث شد پایز درخواست وقت استراحت دهد. هرچند این موضوعی کمکی به پیشروی ایتالیا نکرد و این ست با نتیجه 25 بر 19 به نفع ایتالیا پایان یافت.

دومین ست با سه امتیاز متوالی ایتالیا نشان دهنده انگیزه بیشتر حریف از تیم ایران بود. با وجود تعویض های پایز، کشورمان در این ست موفق نبود و ایتالیایی ها توانستند با اختلاف امتیاز و با نتیجه 25 بر 18 به پیروزی برسند.

پایز در ست سوم هم در امتیاز هفت بر دو به نفع ایتالیا دو تعویضه کرد، اما آمدن محمد بربست به جای امین اسماعیل نژاد و جواد کریمی به جای محمدطاهر وادی هم شرایط تیم ایران را تغییر نداد و در نهایت این ست هم با امتیاز 25 بر 11 به نفع ایتالیا پایان یافت.

اورتیز هکتور از پرتوریکو و کاکادور اندرسون از برزیل داوران اول و دوم این مسابقه بودند.

ایتالیا در والیبال جهان افتخارات بسیاری به دست آورده است به ویژه در بازی های المپیک، از 1976 که این مسابقات در مونترال برگزار شد تاکنون این تیم پای ثابت مسابقات والیبال مردان این بازی ها بوده و لاجوردی پوشان امسال به دنبال سیزدهمین سهمیه المپیکی خود هستند.

این کشور در المپیک 1984 لس آنجلس و در غیاب تیم های قدرتمند بلوک شرق که مسابقات را تحریم کرده بودند در رده سوم ایستاد و نخستین مدال خود را به دست آورد.

در 6 دوره (1996 تا 2016) المپیک، ایتالیا همیشه در میان چهار تیم برتر مسابقات والیبال بوده و پنج بار هم روی سکو قرار گرفته است، اما با وجود رسیدن به فینال در آتلانتا 1996، آتن 2004 و ریو 2016 دستش به مدال طلا نرسیده است.

والیبالیست های دو کشور ایران و ایتالیا در رده سنی بزرگسالان و در طول تاریخ بیست وهشت بار به مصاف یکدیگر رفتند که هشت برد برای ایران و 20 پیروزی برای ایتالیا در این بازی ها ثبت شد.

تیم ملی والیبال ایران ساعت 3:30 بامداد روز یکشنبه ششم خرداد در سومین مسابقه خود در این رقابت ها به مصاف کوبا می رود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لیگ ملت های والیبال| دومین شکست تیم ملی مقابل ایتالیا" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لیگ ملت های والیبال| دومین شکست تیم ملی مقابل ایتالیا"، کلیک کنید.