ماجرای عبور زیردریایی هسته ای روسیه از انگلیس چه بود؟

ماجرای عبور زیردریایی هسته ای روسیه از انگلیس چه بود؟

به گزارش ایرامکس، براساس اطلاعات فاش شده، پس از مشاهده شدن یک زیردریایی هسته ای روسی در سواحل اسکاتلند در اوایل ماه جاری، نخست وزیر انگلیس «توضیحات محرمانه» دریافت کرد.

به گزارش ایرامکس؛ پس از آنکه هواپیمای شناسایی نیروی هوایی سلطنتی انگلیس تحرکات دریایی در ساحل غربی ایرلند به سمت اسکاتلند را رصد کرد، «گرانت شاپس» وزیر دفاع انگلیس هشداری را مبنی بر شناسایی یک زیردریایی روسیه از کلاس «یاسن» دریافت کرد و بعد آن را به اطلاع «ریشی سوناک» نخست وزیر انگلیس رساند.

به گزارش اکسپرس، زیردریایی 13800 تُنی «کازان» روسیه از کنار پایگاه نیروی دریایی اتمی بریتانیا در «فازلین» (واقع در اسکاتلند) بدون عبور از آب های بریتانیا رد شد و به موجب آن گزارش های سریعی به ستاد مشترک دایمی در نورث وود لندن رسید.

زیر دریایی کازان که با هواپیمای ضد زیردریایی پوزیدون پی8 در پنجم ژوین رصد شد، در نهایت به هاوانا رسید. به گفته آمریکا و کوبا، هیچ تهدیدی از جانب این زیردریایی روسی وجود ندارد و در بحبوحه بالا گرفتن تنش ها بر سر جنگ اوکراین، روسیه این زیردریایی را اعزام کرده است.

به گزارش اکسپرس، فرماندهان نظامی انگلیس نگران جمع آوری اطلاعات به دست این زیردریایی بودند. با این حال دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین تاکید کرد که جای نگرانی نیست و این مانورها اقدامی عادی است. وزارت خارجه کوبا هم تاکید کرد که این کشتی های روسی حامل هیچ نوع تسلیحات هسته ای نبودند.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ماجرای عبور زیردریایی هسته ای روسیه از انگلیس چه بود؟" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ماجرای عبور زیردریایی هسته ای روسیه از انگلیس چه بود؟"، کلیک کنید.