ماکرون : شاید برای جلوگیری از پیشروی روسیه، مداخله کنیم

ماکرون : شاید برای جلوگیری از پیشروی روسیه، مداخله کنیم

به گزارش ایرامکس، امانویل ماکرون، رییس جمهور فرانسه می گوید که پاریس قصد دخالت مستقیم در جنگ اوکراین را ندارد اما در صورت پیشروی بیش از حد روسیه، شاید دخالت مستقیم فرانسه الزامی باشد.

به گزارش ایرامکس؛ ماکرون در ویدیویی که در ایکس منتشر شده است، در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا فرانسه قرار است وارد جنگ شود، گفت: اگر روسیه پیروز شود، اتحادیه اروپا تمام اعتبار و امنیت خود را از دست خواهد داد. آینده و امنیت ما در اوکراین روی لب تیغ قرار دارد.

وی همچنین گفت که کشورهای اتحادیه اروپا علاوه بر تحویل تجهیزات نظامی به کی یف، «در صورت پیشروی بیش از حد روسیه، باید آماده اقدام باشند.»

رییس جمهور فرانسه گفت: بنابراین، با تمام وجود امیدوارم که مجبور به ورود به جنگ نباشیم. فرانسه قدرتی صلح طلب است هرچند که برای صیانت از صلح، باید خود را تسلیح کند. در صورتی که منافع ما تهدید شود، مداخله همچنان گزینه روی میز است.

وی ادامه داد: گاهی اوقات باید در قبال دشمنان مان بازدارندگی داشته و باورپذیر باشیم و بگوییم که «اگر زیاده روی و منافع و امنیت ما را تهدید کنید، آنگاه مداخله را رد نمی کنم.

اظهارات ماکرون بازتاب اظهارات پیشین وی درباره احتمال اعزام نیرو به اوکراین است. او در ماه فوریه احتمال اعزام سرباز از ناتو به اوکراین رد نکرد و مدعی شد که اگر اوکراین شکست بخورد، اعتبار اتحادیه اروپا به صفر تنزل خواهد کرد.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ماکرون : شاید برای جلوگیری از پیشروی روسیه، مداخله کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ماکرون : شاید برای جلوگیری از پیشروی روسیه، مداخله کنیم"، کلیک کنید.