متهمان پرونده فساد در فوتبال 25 سکه رشوه دریافت کردند

متهمان پرونده فساد در فوتبال 25 سکه رشوه دریافت کردند

آفتاب نیوز :

مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال امشب در یک برنامه تلویزیونی درباره آخرین وضعیت استفاده از کمک داور ویدیویی در ایران، گفت: از پس فردا کلاس داوری ویدیویی با حضور مدرسان خارجی برای بیش از 20 نفر از داوران آغاز می شود، با توجه این شرایط فکر می کنم که فصل آینده لیگ برتر با VAR برگزار شود.

وی افزود: مقدمات ورود دستگاه های VAR با حمایت دولت و آقای هاشمی در جریان است و تعداد دستگاه ها و کشور مبدا آن مشخص است

تاج درباره اینکه آیا بازی های پایانی لیگ برتر با VARبرگزار خواهد شد، اظهار داشت: ما هنوز نتوانسته ایم فیفا را متقاعد کنیم و به همین دلیل هفته های پایانی با کمک داور ویدیویی برگزار نمی شود. فینال حذفی اما با موافقت اولیه فیفا با VAR برگزار می شود. فصل آینده با کمک داور ویدیویی برگزار خواهد شد و دو دستگاه وارد ایران شده و 5، 6 دستگاه دیگر هم قرار است وارد کشور شود.

رییس فدراسیدن فوتبال درباره بررسی پرونده خداداد افشاریان، رییس برکنار شده کمیته داوران و سهیل مهدی، رییس برکنار شده کمیته مسابقات سازمان لیگ که جزو متهمان فساد در فوتبال در دادگاه کرمان هستد، تصریح کرد: فساد در فوتبال ممکن است وجود داشته باشد و یکی از نهادها گزارشی به من دادند که سه نفر از پرسنل فدراسیون در سال 1400 که من حضور نداشتم، درگیر یک پرونده رشوه هستند. رشوه در کمیته اخلاق و انضباطی فدراسیون فوتبال نمی تواند پیگیری شود و باید در دادگستری بررسی شود. اگر در دادگاه ثابت شد، پرونده در کمیته اخلاق هم بررسی می شود و مجازات جدی برای متهمان در نظر گرفته خواهد شد.

وی افزود: در این شرایط تصمیم گرفتیم تا بررسی پرونده این افراد تعلیق شوند و در صورت اثبات بدون اغماض، بدون تعارف و بدون چشم پوشی هم مسیله را اعلام خواهیم کرد و هم آنها را از کلیه فعالیت های فوتبالی محروم خواهند شد.

رییس فدراسیون فوتبال درباره اینکه آیا مشابه چنین پرونده ای هم در سال های اخیر وجود داشته است، یادآور شد: سال 1400 کمیته اخلاق در پرونده ای درباره مس شهر بابک، 4 نفر را محروم کرد ولی این پرونده را مشخصا فساد و مشخصا رشوه اعلام کرده اند.

وی درباره اتهام متهمان فوتبالی پرونده کرمان هم یادآور شد: در این باره دستگاه قضایی باید اظهارنظر کند اما چیزی که من اطلاع دارم این افراد 25 سکه رشوه دریافت کرده اند. این پرونده در مرحله بازپرسی است و درباره دلیل دریافت رشوه اطلاعی ندارم و باید منتظر اعلام رای قاضی باشیم. متهمان هم پس از بازپرسی بدون اینکه وثیقه دریافت کنند، آزاد شده اند.در صورت رد اتهامات، مدیران تعلیق شده به کارشان برمی گردند.

تاج یادآور شد: در حال حاضر هم با خواسته خود این متهمان و هم فدراسیون فوتبال این بود که تا رسیدگی کامل کناره گیری کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "متهمان پرونده فساد در فوتبال 25 سکه رشوه دریافت کردند" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "متهمان پرونده فساد در فوتبال 25 سکه رشوه دریافت کردند"، کلیک کنید.