مجارستان مانع صرف سود دارایی های مسدود شده روسیه برای اوکراین است

مجارستان مانع صرف سود دارایی های مسدود شده روسیه برای اوکراین است

مجارستان مکانیسمی را که به اوکراین امکان می دهد تا سقف 2 میلیارد یورو برای تسلیحات از اتحادیه اروپا دریافت کند، به تعویق می اندازد، این اقدام ضربه ای به تلاش ها برای استفاده از سود از دارایی های مسدود شده روسیه است.

به گزارش ایرامکس، پس از ماه ها بحث، کشورهای اتحادیه اروپا در این ماه موافقت کردند که از سود حاصل از حدود 190 میلیارد یورو گیر افتاده در سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار بلژیک Euroclear برای خرید سلاح برای اوکراین استفاده کنند. اما در جلسه سفرای اتحادیه اروپا فرستاده مجارستان با پرداخت سریع مخالفت کرده است.

ویکتور اوربان، رییس جمهور مجارستان مدت هاست که استدلال می کند که غرب نمی تواند در جنگ اوکراین پیروز شود.

برای اطمینان از توافق بر سر استفاده از سود دارایی های مسدود شده روسیه، مقامات اتحادیه اروپا به مجارستان پیشنهاد دادند که سهم آنها از بودجه بروکسل برای خرید تسلیحات برای اوکراین استفاده نشود. این امر بوداپست را متقاعد کرد که این طرح را وتو نکند، اما با عدم حمایت از قوانین لازم، اجرای شرایط را متوقف کرد. گفته می شود بوداپست نگرانی هایی در مورد پرداخت ها به صورت خودکار دارد.

وزرای دارایی گروه 7 در مورد طرح جداگانه ای از سوی ایالات متحده برای اعطای وام به اوکراین در قبال سودهای آتی ناشی از دارایی های روسیه گفتگو کردند. وزیران امیدوار بودند که توافق در مورد چنین طرحی در نشست سران G7 در ژوین حاصل شود، اما برخی جزییات هنوز مورد توافق قرار نگرفته است.

هر تصمیمی در سطح G7 در مورد استفاده از سودهای آتی مستلزم حمایت متفق القول از سوی کشورهای اتحادیه اروپا است که به مجارستان فرصت بیشتری می دهد تا تلاش ها برای تامین مالی بیشتر کی یف را ناکام بگذارد.

پایان خبر ایرامکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مجارستان مانع صرف سود دارایی های مسدود شده روسیه برای اوکراین است" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مجارستان مانع صرف سود دارایی های مسدود شده روسیه برای اوکراین است"، کلیک کنید.