محصول دانشی صنعت نفت با شکست انحصار در مسیر تجاری سازی قرار گرفت

محصول دانشی صنعت نفت با شکست انحصار در مسیر تجاری سازی قرار گرفت

فناوران یکی از شرکت های فناور کشور سنسور غوطه وری برای اندازه گیری سطح سیالات در صنعت نفت و گاز را به تولید رساندند که با انجام موفق تست های عملیاتی در پالایشگاه ها، این محصول وارد فرآیند تجاری سازی شده است.

مهدی رهبر عالم، مدیر تحقیق و توسعه این شرکت فناور در گفت وگو با ایرامکس، دستاورد این شرکت را سنسور اندازه گیری سطح سیال دانست و گفت: کاربرد عمده این سنسورها در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی است که به عنوان یک ابزار دقیق تلقی می شود.

وی با بیان اینکه از سال 94 به دلیل اعمال تحریم ها کشور نتوانست این ابزار را وارد کند، اظهار کرد: این فناوری در اختیار کشور ژاپن است و ما با مهندسی معکوس توانستیم نمونه این سنسورها را در کشور بومی سازی کنیم.

این فناور اضافه کرد: یکی از روش های اندازه گیری ارتفاع سیال استفاده از روش غوطه وری است که این روش بر خلاف مدل شناوری پیچیدگی زیادی دارد، ولی حساسیت پایین آن نسبت به چگالی و عدم تاثیرپذیری از بخارات سیال موجب شده که جزء روش های پر کاربرد در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی باشد.

رهبر عالم خاطر نشان کرد: نمونه ساخته شده سنسورهای اندازه گیری سطح سیال در یکی از پالایشگاه های پارس جنوبی نصب شده و تست های عملیاتی آن با موفقیت پاس شده است.

مدیر تحقیق و توسعه این شرکت فناور یادآور شد: ما در حال انجام فرآیند تجاری سازی این محصول هستیم.

وی با اشاره به اهمیت این سنسور، گفت: این سنسورها در مخازن به منظور اندازه گیری و برآورد سطح مایع موجود در آن به کار برده می شود. اطلاعات این سنسور هم از طریق نمایشگرها قابل دسترسی است و هم اطلاعات را از طریق سیگنال الکتریکی برای اپراتور ارسال می کند.

پایان خبر ایرامکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "محصول دانشی صنعت نفت با شکست انحصار در مسیر تجاری سازی قرار گرفت" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "محصول دانشی صنعت نفت با شکست انحصار در مسیر تجاری سازی قرار گرفت"، کلیک کنید.