مدارس غیردولتی خلاف قانون «شهریه» بگیرند، جریمه می‌شوند

مدارس غیردولتی خلاف قانون «شهریه» بگیرند، جریمه می‌شوند

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با بیان اینکه مدارسی که از قانون شهریه پیروی نکنند، طبق تصمیم شورای نظارت بر مدارس غیردولتی با آنان برخورد می‌شود گفت: براساس تصمیم شورا، این مدارس به پرداخت جریمه نقدی نیز ملزم می‌شوند.

به گزارش ایرامکس، مسعود بهرامی با بیان اینکه ۴۲.۵ درصد سقف افزایش شهریه مدارس غیردولتی در سال ۱۴۰۳-۱۴۰۴ بوده است گفت: این میزان برای همه مدارس صدق نمی‌کند، تنها برای برخی از مدارسی است که شهریه پایه آن‌ها اشکال داشته و باید ایرادات آنان برطرف می‌شد.

وی با بیان اینکه از ایرادات وارده، تامین نشدن حقوق معلم و ارائه نشدن خدمات خوب به دانش‌آموزان بود افزود: این تعیین سقف شهریه بابت رفع مشکلات بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با بیان اینکه در قانون جدید مدرسه‌ای که از میزان شهریه مصوب تخلف کند و بیش از میزان تعیین شده دریافت کند علاوه بر اینکه در شورای نظارت با آن برخورد می‌شود، به پرداخت جرایم نقدی ملزم می‌شود ادامه داد: این مدارس هم شهریه را برمی‌گردانند، هم براساس تصمیم شورای نظارت بر مدارس غیردولتی، جرائم نقدی خواهند داشت.

بهرامی در پسخ به اینکه شهریه برخی از مدارس غیردولتی در سامانه قید نشده است اظهارکرد: دانش‌آموزان بر اساس شهریه علی‌الحساب سال گذشته ثبت‌نام می‌کنند و بعد از زمان ابلاغ شهریه، مابه التفاوت را پرداخت می‌کنند.

پایان خبر ایرامکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مدارس غیردولتی خلاف قانون «شهریه» بگیرند، جریمه می‌شوند" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مدارس غیردولتی خلاف قانون «شهریه» بگیرند، جریمه می‌شوند"، کلیک کنید.