مسکو: در برنامه ماهواره های کره شمالی نقشی نداریم

مسکو: در برنامه ماهواره های کره شمالی نقشی نداریم

یک دیپلمات روس اظهار کرد که این کشور در برنامه فضایی کره شمالی هیچ نقشی نداشته و دستاوردهای پییونگ یانگ در این زمینه، حاصل فعالیت دانشمندان کره شمالی است.

به گزارش ایرامکس، الکساندر ماتسه گورا، سفیر روسیه در کره شمالی با بیان اینکه روسیه در ساخت ماهواره های نظامی هیچ کمکی به پیونگ یانگ نکرده، گفت کره شمالی برنامه ملی فضایی خود را به طور مستقل پیش می برد.

ماتسه گوریا گفت: تا امروز، همکاری دوجانبه ای در حوزه برنامه های فضایی توسعه نیافته است. هرآنچه تا کنون در کره شمالی در حوزه فضایی به دست آمده، محصول کار دانشمندان و کارشناسان فناوری این کشور است.

وی افزود که پیونگ یانگ در حال برنامه ریزی برای ایجاد گروهی از ماهواره های تجسسی است، زیرا ماهواره های ایالات متحده، ژاپن و کره جنوبی بر قلمرو کره شمالی نظارت می کنند.

این دیپلمات روس گفت: کاملا طبیعی است که کره شمالی برای نظارت بر یک دشمن احتمالی، به دنبال توانایی های مشابهی باشد.

به گفته او، کره شمالی همچنین برای جستجوی مواد معدنی، انتخاب کارآمدترین مسیرهای زیرساختی، کنترل جنگل ها و زمین های کشاورزی و همچنین غلبه بر پیامدهای بلایای طبیعی به ماهواره نیاز دارد.

در اواخ سال میلادی گذشته کره شمالی یک ماهواره تجسسی به فضا پرتاب و اعلام کرد که پرتاب چند ماهوار دیگر را هم در برنامه دارد.

در ماه سپتامبر، ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه گفت یکی از موضوعات دیدار او با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در روسیه بحث درباره همکاری در ساخت ماهواره بود.

پایان خبر ایرامکس

مسکو: در برنامه ماهواره های کره شمالی نقشی نداریم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مسکو: در برنامه ماهواره های کره شمالی نقشی نداریم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مسکو: در برنامه ماهواره های کره شمالی نقشی نداریم"، کلیک کنید.