نخستین کاروان های زایران ایرانی با بدرقه مسیولان حج و زیارت عازم مکه شدند

نخستین کاروان های زایران ایرانی با بدرقه مسیولان حج و زیارت عازم مکه شدند

نخستین گروه از حجاج ایرانی در فضایی معنوی و مملو از یاد خدا در مسجد شجره مُحرم شدند و با بدرقه مسیولان حوزه حج و زیارت پس از اقامت پنج روزه در شهر پیامبر، به مکه مکرمه رفتند.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری ایرامکس، شب گذشته شنبه (29 اردیبهشت) در فضایی آکنده از یاد خدا ، نخستین کاروان های زایران ایرانی در مسجد شجره احرام بستند و با بدرقه حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی و سید عباس حسینی رییس سازمان حج و زیارت راهی مکه مکرمه شدند.

حدود هزار و 750 نفر از زایران ایرانی خانه خدا در قالب 14 کاروان از استان های مختلف کشورمان پس از ذکر تلبیه مُحرم شدند و با قطار سریع السیر مسیر مدینه تا مکه را طی می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب در مراسم بدرقه حجاج کشورمان در سخنانی به بهترین ذکر تا رسیدن به مکه مکرمه اشاره کرد و اظهار داشت: بهترین کار در مسیر پیش رو تا رسیدن به خانه خدا، ذکر و لبیک گفتن است؛ هربار که لبیک می گویید یکی از اسماء خداوند را هم بر زبان بیاورید.وی ادامه داد: در این مسیر به یاد والدین و گذشتگان خود باشید و به خاطر لطفی که خدا به شما عنایت کرده است او را با اخلاص شکرکنید.

سرپرست حجاج ایرانی با بیان روایتی از امام صادق (ع) بیان کرد: کسی که به نیت تمام اهالی شهرش طواف کند و وقت بازگشت بگوید که من به نیت تمام افراد شهر طواف کرده ام سخن نادرستی نگفته است چرا که حج و طواف نور است و همه زیر نور آن قرار دارید.وی همچنین از زایران خواست برای بچه هایشان دعا کنند و شاکر خداوند باشند و به یاد مقام معظم رهبری و خانواده شهدا که عزیزانشان در دفاع مقدس شهید شده اند، دعا کنند و نایب الزیاره آنها باشند.

بنابراین گزارش، سرپرست حجاج ایرانی در مسجد شجره نماز عشاء را با زایران ایرانی اقامه و در دیدار صمیمانه با آنان توصیه هایی بیان کرد و زایران هم با مسیولان حوزه حج و زیارت به یادگار عکس گرفتند.بر پایه این گزارش، این اولین سالی است که قرار است تمامی زایران مدینه قبل و مدینه بعد کشورمان مسیر مدینه تا مکه و بالعکس را با قطار سریع السیر طی کنند.

مسیر مدینه تا مکه با قطار حدود 2 ساعت خواهد بود و در گذشته زایران ایرانی با حمل و نقل بین شهری این مسیر را بین 7 تا 8 ساعت طی می کردند.

بخشی از زایران کشورمان که سال گذشته به صورت آزمایشی با قطار، مسیر مدینه تا مکه و بالعکس را طی کردند ضمن تقدیر از مسیولان دست اندرکار، از این اقدام ابراز رضایت داشتند.

در پایان این برنامه، دکتر حاتم بالی رییس شرکت مناسک المشاعر مدینه و معاون وی با حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب و آقای حسینی دیدار و گفتگو کردند. در این ملاقات از خدمات کارگزاران حج در عربستان تقدیر شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نخستین کاروان های زایران ایرانی با بدرقه مسیولان حج و زیارت عازم مکه شدند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نخستین کاروان های زایران ایرانی با بدرقه مسیولان حج و زیارت عازم مکه شدند"، کلیک کنید.