نشریه تایم: حمله بایدن به ژاپن و هند/ آن ها بیگانه هراس هستند!

نشریه تایم: حمله بایدن به ژاپن و هند/ آن ها بیگانه هراس هستند!

به گزارش ایرامکس، بایدن ژاپن و هند را کشورهای «بیگانه هراس» خواند که از مهاجران استقبال نمی کنند.

رییس جمهوری آمریکا؛ جو بایدن در یک سخنرانی تازه، ژاپن و هند را کشورهای «بیگانه هراس» خواند که از مهاجران استقبال نمی کنند و این دو کشور را با چین و روسیه در یک ردیف قرار داد.

به گزارش جماران؛ به نقل از نشریه تایم، این اظهارات، در یک رویداد جمع آوری کمک های مالی، تنها سه هفته پس از آن بیان می شود که کاخ سفید میزبان فومیو کیشیدا؛ نخست وزیر ژاپن برای یک دیدار رسمی در ایالات متحده بود که طی آن دو رهبر آنچه را که بایدن «اتحاد ناگسستنی»، به ویژه در مورد امنیت جهانی خواند، جشن گرفتند. علاوه بر این؛ کاخ سفید تابستان گذشته از نارندا مودی؛ نخست وزیر هند در یک سفر دولتی به آمریکا، استقبال کرد.

گفتنی است؛ ژاپن مهم ترین متحد ایالات متحده در شرق آسیا است و هند، یکی از پیشروترین اقتصادهای جهان و یک شریک حیاتی در هند و اقیانوس آرام برای ایالات متحده به حساب می آید.

بایدن در این سخنرانی گفت: انتخابات آتی ایالات متحده برای «آزادی، آمریکا و دموکراسی» است و اقتصاد این کشور به خاطر وجود شما و بسیاری دیگر در حال رونق است و دلیل آن به این خاطر است که ما از مهاجران استقبال می کنیم.

بادین در بخش دیگری از صحبت های خود می گوید: چرا چین از نظر اقتصادی به شدت در حال توقف است؟ چرا ژاپن مشکل دارد؟ چرا روسیه؟ و چرا هند آنگونه که باید به توسعه نمی رسد؟ چراکه آن ها بیگانه هراس هستند. آن ها مهاجران را نمی خواهند. اما مهاجران کسانی هستند که ما را قوی می کنند و ما هجوم کارگرانی را داریم که می خواهند این جا باشند و به ما کمک کنند.

گاف بایدن

این در حالی است که هنوز هیچ واکنشی نه از سوی دولت ژاپن و نه از سوی دولت هند اعلام نشده است. با این حال، جان کربی؛ سخنگوی امنیت ملی کاخ سفید روز گذشته در رابطه با صحبت های بایدن در مورد متحدان آسیایی آمریکا گفت: «بایدن در مورد موضع ایالات متحده در قبال مهاجرت صحبت های گسترده ای کرده است و متحدان و شرکای ما به خوبی می دانند که بایدن چگونه برای آن ها ارزش قایل است. دوستی، همکاری و توانایی آن ها در طیف وسیعی از موضوعات و نه فقط مربوط به امنی، برای آمریکا مهم است. آن ها می دانند که بایدن تا چه اندازه به ایده اتحاد و مشارکت با متحدان ارزش می دهد.»

ژاپن

گفتنی است؛ ژاپن به مشکلات کاهش جمعیت خود اذعان کرده است و بر اساس داده های منتشر شده در ماه فوریه، تعداد نوزادان متولد شده در این کشور در سال 2023 برای هشتمین سال متوالی کاهش یافته است. کیشیدا نرخ پایین زاد و ولد در ژاپن را بزرگ ترین بحرانی که ژاپن با آن مواجه است، نامیده اما این کشور مدت هاست که به موضع درهای بسته تر در قبال مهاجرت مشهور است.

هند

در همین حال، جمعیت هند افزایش یافته و به بزرگ ترین جمعیت جهان تبدیل شده است و سازمان ملل اعلام کرده است که هند در مسیر رسیدن به 1.425 میلیارد نفر است. البته جمعیت هند نیز جوان تر است. در اوایل سال جاری، هند قانون جدید شهروندی را تصویب کرد که به سرعت تابعیت هندوها، پارسی ها، سیک ها، بودایی ها، جین ها و مسیحیان را که از افغانستان، بنگلادش و پاکستان به هند فرار کرده بودند، وضع کرد. اما این قانون، مسلمانان را که در هر سه کشور اکثریت هستند، مستثنی می کند و این اولین بار است که هند معیارهای مذهبی را برای شهروندی تعیین می کند.

310310

نشریه تایم: حمله بایدن به ژاپن و هند/ آن ها بیگانه هراس هستند!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نشریه تایم: حمله بایدن به ژاپن و هند/ آن ها بیگانه هراس هستند!" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نشریه تایم: حمله بایدن به ژاپن و هند/ آن ها بیگانه هراس هستند!"، کلیک کنید.