نیویورک تایمز: ژنرال های اسراییلی از بی برنامگی نتانیاهو مستاصل شده اند

به دلیل عدم ارایه یک طرح منسجم از سوی رژیم صهیونیستی برای کنترل غزه، نظامیان صهیونیست حالا در نقاطی با حماس می جنگند که در اوایل جنگ – به باور خود – مقاومت فلسطین را در آنجا شکست داده بودند.

به گزارش ایرامکس، روزنامه آمریکایی گزارش داد مقامات نظامی رژیم صهیونیستی از بی برنامگی کابینه جنگی و عدم حصول توافق آتش بس مستاصل شده اند، زیرا فقدان طرحی منسجم و عملی برای آینده غزه باعث شده نظامیان صهیونیست بار دیگر مجبور به مبارزه با نیروهای حماس در شمال غزه باشند، منطقه ای که در ماه های ابتدایی آغاز جنگ به گفته صهیونیست ها «پاک سازی» شده بود.

پیش تر نیز گزارش شده بود که گرچه نظامیان صهیونیست از شمال وارد غزه شده و به تعبیر خود نیروهای حماس و فلسطینیان را به جنوب راندند و کنترل این مناطق را به دست گرفتند، اما به دلیل کمبود نیرو در ارتش رژیم صهیونیستی، نظامیان صهیونیست ناچار به ترک مواضع خود شدند و نیروهای حماس هم دوباره در این مناطق جان گرفتند.

اکنون با ورود جنگ غزه به هشتمین ماه خود، نظامیان صهیونیست دوباره باید در نواحی شمالی با حماس درگیر شوند و در وضعیتی که آینده روشنی برای مذاکرات آتش بس دیده نمی شود، سربازان ارتش رژیم اشغالگر در خطر مضاعفی قرار دارند.

رژیم صهیونیستی بارها اعلام کرده که ازبین بردن حماس را یکی از اهداف اصلی خود در این جنگ می داند، اما تا امروز نتوانسته طرحی جامع برای اداره غزه پس از جنگ ارایه کند، مسیله ای که حتی حامی اصلی این رژیم، یعنی ایالات متحده را هم مستاصل کرده است.

2 مقام صهیونیست که نخواستند نامشان فاش شود، به نیویورک تایمز گفتند برخی ژنرال های ارتش و اعضای کابینه جنگی رژیم صهیونیستی از «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم و ناتوانی او در ارایه طرحی برای اداره غزه بدون حماس خسته شده اند.

نیویورک تایمز: ژنرال های اسراییلی از بی برنامگی نتانیاهو مستاصل شده اند
حملات رژیم صهیونیستی به غزه

رژیم صهیونیستی در اکتبر 2023 کنترل منطقه جبالیا در شمال غزه را در دست گرفت، اما ناتوانی نتانیاهو در ارایه سازوکاری برای مدیریت غزه بدون حماس باعث شده است که نیروهای جنبش مقاومت فلسطین دوباره در این منطقه مستقر شوند؛ امری که رژیم صهیونیستی را وادار کرد در هفته جاری حملات هوایی و زمینی دیگری را علیه این منطقه ترتیب دهد.

«اران لرمان» مقام امنیتی سابق رژیم صهیونیستی به روزنامه آمریکایی گفت بخشی از فشارهای جامعه بین المللی به رژیم صهیونیستی و فراوانی تلفات غیرانسانی در این جنگ از فقدان یک چشم انداز منسجم در کابینه رژیم صهیونیستی ناشی شده است.

نتانیاهو خواستار «پیروزی کامل» بر حماس است، اما نیویورک تایمز می نویسد: «تعداد فزاینده ای از تحلیلگران و مقامات توانایی اسراییل برای دستیابی به چنین هدف کلی و گسترده ای را زیر سوال برده اند و انتقاد صریح بخش هایی از ارتش نشان دهنده افزایش نارضایتی از دولت نتانیاهو است.»

یک تحلیلگر اسراییلی می گوید: «رهبران ارتش از این وظیفه نظامی تکرارشونده خسته شده اند، چون دولت هنوز به پرسش های اساسی راهبردی و سیاسی جواب نداده است.»

نیویورک تایمز: ژنرال های اسراییلی از بی برنامگی نتانیاهو مستاصل شده اند
حملات رژیم صهیونیستی به غزه

بااین همه، بحث درباره تبعات بی برنامگی در جنگ غزه حتی پیش از آغاز جنگ هم مطرح بود. «تسیپی لیونی» وزیر خارجه سابق رژیم صهیونیستی در 14 اکتبر، یعنی تنها هفت روز پس از عملیات «طوفان الاقصی» از کابینه نتانیاهو خواست پیش از حمله به غزه، چشم انداز خود را از آینده این باریکه ترسیم کند، وگرنه صهیونیست ها بی دلیل در غزه گیر می افتند و بهای سنگینی می پردازند.

او امروز (سه شنبه) در مصاحبه ای به تحقق هشدارهای پیشین خود اشاره کرد و گفت: «اگر زودتر به این مسیله فکر کرده و با آمریکا، تشکیلات خودگردان، مصر، عربستان و امارات همکاری می کردیم، شرایط بسیار بهتری می داشتیم.»

پایان خبر ایرامکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نیویورک تایمز: ژنرال های اسراییلی از بی برنامگی نتانیاهو مستاصل شده اند" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نیویورک تایمز: ژنرال های اسراییلی از بی برنامگی نتانیاهو مستاصل شده اند"، کلیک کنید.