هاآرتص خطاب به السنوار: تو پیروز شدی

گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین ایرامکس، «یحیی السنوار می تواند بابت موفقیتش در مداخله در فرایندهای سیاسی اسراییل، دستهایش را به نشانه پیروزی بالا ببرد». این بخشی از گزارش امروز روزنامه هاآرتص درباره تاثیر رهبر 61 ساله حماس در غزه، معمار عملیات مقاومت فلسطین در هفتم اکتبر بر تل آویو است.

این روزنامه با اذعان به این موضوع که رهبر حماس در غزه به عنوان کسی که سالها در زندانهای اسراییل بوده و به زبان عبری تسلط دارد، نوشت که «وی اخبار داخلی این رژیم را دنبال می کند و کاملا با سیاست آن آشناست. او می تواند در سایه درگیری در داخل اسراییل بین دو اردوگاه، با دستهایش علامت پیروزی را نشان دهد». اردوگاه نخست می خواهد که نتانیاهو را برکنار کند و او را به خاطر شکست توافق تبادل اسرا سرزنش کند و اردوگاه مقابل به دنبال بزرگ کردن کابینه جنگ و الحاق حزب «یش عتید» توسط رییس حزب «شاس» آریه درعی است.

در پی ناکامی کابینه نتانیاهو در تحقق اهداف اعلامی جنگ غزه، اختلافات میان سران صهیونیست بویژه بین گانتز و نتانیاهو به اوج خود رسیده و این اختلافات در رسانه های اسراییلی نیز بازتاب زیادی یافت. نتانیاهو موافق تداوم فشار نظامی بر حماس برای متقاعد شدن آن به آزادی اسرای اسراییلی است و گانتز می گوید که باید راهکارهایی غیرنظامی برای تبادل اسرا یافت. در همین راستا نیز چندی پیش روزنامه یدیعوت آحارانوت نوشت «السنوار برای جشن پیروزی در غزه آماده می شود» و طرف اسراییلی پذیرفته باید به دستاوردهای محدود جنگش بسنده کند.

 

هاآرتص خطاب به السنوار: تو پیروز شدی

 

 رسانه های صهیونیستی بر این باورند که هدف یاییر لاپید، رهبر مخالفان رژیم صهیونیستی، در واقع ورود به کابینه به منظور دستیابی به یک توافق برای تبادل اسرا نبود، بلکه کسب امتیاز سیاسی علیه بنی گانتز و شرکای او بود تا به عنوان یک رهبر حاضر به فداکاری برای یک هدف عالی خود را نشان دهد و به موازات آن نتانیاهو را شرمنده کند و اتهام شکست توافق را به گردن او بیاندازد.

 

هاآرتص خطاب به السنوار: تو پیروز شدی

 

رسانه های اسراییلی امروز  با تاکید بر اینکه «زمان در حال سپری شدن است و پیروزی و پایان جنگ در آینده نزدیک متصور نیست» از تداوم تظاهرات ها و اعتراضات خبر دادند و نوشتند: «وضعیت در حال رسیدن به بن بست است و برای درعی، راه صحیح برای غلبه بر گانتز و پیشبرد امور، بزرگ تر کردن کابینه است و باور دارد که با این کار، مانع ورود رهبران معترض به خیابان ها می شود».

پایان پیام/

 
شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هاآرتص خطاب به السنوار: تو پیروز شدی" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هاآرتص خطاب به السنوار: تو پیروز شدی"، کلیک کنید.