هشدار آمریکا به رژیم صهیونیستی نسبت به تشدید تنش با حزب الله لبنان

هشدار آمریکا به رژیم صهیونیستی نسبت به تشدید تنش با حزب الله لبنان

یک رسانه عبری زبان از پیام هشدار دولت آمریکا به رژیم صهیونیستی نسبت به تشدید تنش با حزب الله لبنان درپی حملات بی امان سه شنبه آن به شمال اراضی اشغالی پرده برداشت.

به گزارش ایرامکس، شبکه عبری زبان «کان» در این باره گزارش داد آمریکا از رژیم صهیونیستی درخواست کرده است که پیش از دستیابی به توافق تبادل اسرا با جنبش حماس اقدام به تشدید حملات به جنوب لبنان نکند.

طبق گزارش این شبکه، یک مقام بلندپایه آمریکایی با تایید این خبر گفت این نخستین بار نیست که واشنگتن چنین هشداری را به رژیم صهیونیستی می دهد و طی ماه های گذشته نیز درخواست های مشابهی را به تل آویو ارسال کرده بود.

«آمیخای اشتاین» خبرنگار شبکه کان نیز در این باره گفت: درخواست آمریکا این بار یک دلیل اصلی دارد و آن این است که ما در این روزها به سمت یک توافق احتمالی برای تبادل اسرا پیش می رویم.

وی افزود: فرضیه ای وجود دارد که آتش بس احتمالی در غزه می تواند بر جنگ در شمال تاثیر بگذارد و همچنین ممکن است منجر به آتش بس در آنجا شود.

وی ادامه داد: به همین دلیل آمریکایی ها از اسراییل می خواهند با توجه به احتمال دستیابی به توافق آتش بس و شاید توافق سیاسی با لبنان، تنش را در مرزهای شمالی تشدید نکند.

این درخواست آمریکا پس از آن مطرح شد که حزب الله لبنان سه شنبه حملات گسترده ای را به مناطق شمال اراضی اشغالی و به ویژه «کریات شمونه» انجام داد و این حملات منجر به آتش سوزی گسترده در این منطقه شد.

از زمان آغاز جنگ غزه مرزهای لبنان و اراضی اشغالی نیز شاهد تبادل آتش میان حزب الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی است. حزب الله لبنان بر توقف جنگ غزه به عنوان شرط خود برای توقف حملاتش علیه رژیم صهیونیستی تاکید کرده است.

حملات حزب الله لبنان که در حمایت از مقاومت غزه و پاسخ به حملات رژیم اشغالگر به غیرنظامیان در جنوب لبنان انجام می شود، به کابوسی برای شهرک نشینان صهیونیست تبدیل شده است که چند ماهی است از ترس، از مناطق شمال اراضی اشغالی فرار کرده اند.

به گزارش رسانه های عبری ده ها شهرک در شمال اراضی اشغالی به دلیل حملات حزب الله تخلیه شده و این مناطق شبیه شهر ارواح شده است. ساکنان شهرک های شمال می گویند کابینه نتانیاهو آن ها را به حال خودشان رها کرده است و فکری برای حل بحران مناطق شمالی نمی کند.

پایان خبر ایرامکس

هشدار آمریکا به رژیم صهیونیستی نسبت به تشدید تنش با حزب الله لبنان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار آمریکا به رژیم صهیونیستی نسبت به تشدید تنش با حزب الله لبنان" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار آمریکا به رژیم صهیونیستی نسبت به تشدید تنش با حزب الله لبنان"، کلیک کنید.