هلال احمر در 14 کشور دارای مرکز درمانی است

هلال احمر در 14 کشور دارای مرکز درمانی است

رییس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه خدمات درمانی در کشورهای خارجی ارایه می دهیم، گفت: درمانگاه ها و بیمارستان های جمعیت هلال احمر در 14 کشور به ارایه خدمات درمانی می پردازد.

به گزارش ایرامکس، دکتر پیرحسین کولیوند در مراسم «دستاوردهای 45 ساله نظام سلامت» که صبح امروز (13 بهمن) در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، اظهار کرد: جمعیت هلال احمر ایران، فعالیت های خود را در چهار محور ارایه می دهد که در تمام این چهار محور به موفقیت های متعددی نایل شده است.

وی با بیان اینکه فعالیت در عرصه بین الملل بخشی از فعالیت های جمعیت هلال احمر ایران را تشکیل می دهد، افزود: ما در جمعیت هلال احمر توانسته ایم عالی ترین نشان کمیته صلیب سرخ جهانی را از آن خود کنیم.

رییس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه ایران از جایگاه خوبی در صلیب سرخ جهانی برخوردار است، ادامه داد: جمعیت هلال احمر ایران سه کرسی در کمیته صلیب سرخ جهانی دارد. شش طرح پیشنهادی به مجمع کمیته صلیب سرخ جهانی ارایه داده ایم که از این تعداد سه طرح مورد تصویب صلیب سرخ جهانی قرار گرفته است.

کولیوند با بیان اینکه نشان های کسب شده توسط جمعیت هلال احمر ایران محدود به نشان عالی صلیب سرخ نمی شود، گفت: ترکیه نشان «فداکاری» این کشور را به جمعیت هلال احمر ایران اعطا کرده است.

وی درباره جایگاه جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: بر اساس اظهار نظرهای مختلف، جمعیت هلال احمر ایران از جایگاه بالایی در عرصه جهانی برخوردار است و جزو پنج کشور برتر دنیا به حساب می آید. کسب چنین جایگاهی ماحصل همت همکاران، شجاعت و اقدامات انقلابی اعضای جمعیت هلال احمر است.

کولیوند با بیان اینکه شاهد اقدامات جنایتکارانه در غزه هستیم، افزود: جمعیت هلال احمر ایران، کمک هایی را برای مردم غزه ارسال کرده است که جزییات این کمک ها به زودی اطلاع رسانی می شود. بسیاری از اعضای جمعیت هلال احمر خواهان حضور در غزه به منظور کمک به مجروحان و آسیب دیدگان هستند.

رییس جمعیت هلال احمر ادامه داد: جلسه ای با روسای صلیب سرخ جهانی داشتیم و پیشنهاداتی در این خصوص به آنان ارایه داده ایم. رییس صلیب سرخ از پیگیری پیشنهادات و ابلاغ مصوبات بر اساس پیشنهادهای ما خبر داده است.

کولیوند درباره مراکز درمانی جمعیت هلال احمر گفت: 14 مرکز درمانی و بیمارستان در کشورهای دیگر داریم که به ارایه خدمات درمانی می پردازند.

وی با بیان اینکه اقدامات جمعیت هلال احمر محدود به عرصه بین الملل نمی شود، خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر ایران در ایام اربعین در کنار مردم حضور داشت. 4500 داوطلب در کنار مردم حضور داشتند همچنین 1500 پزشک خدمات درمانی را به زایران امام حسین (ع) ارایه دادند و هیچ مبلغی به عنوان حق الزحمه دریافت نکردند.

رییس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه بخشی از محورهای فعالیت خود را بر پایه بیانیه گام دوم انقلاب بنا کرده ایم، افزود: اگرچه تمام روسای جمعیت هلال احمر برای ارتقای این مجموعه تلاش کرده اند میزان تلاش ها طی دو سال اخیر که از عمر دولت سیزدهم می گذرد، بیشتر شده است.

وی درباره تعداد اعضای جمعیت هلال احمر گفت: حدود 3 میلیون داوطلب در جمعیت هلال احمر حضور دارند که 140 هزار نفر از آنان را نخبگان تشکیل می دهند. نخبگان جمعیت هلال احمر به اقدامات متعددی دست زده اند، به نحوی که توانسته اند اندام های مصنوعی را اختراع کنند.

کولیوند با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در حوزه امدادرسانی و خدمات رسانی همواره پیشگام بوده است، گفت: ما با کمترین امکانات همواره در جهت امدادرسانی گام برداشتیم. من به عنوان رییس جمعیت هلال احمر به تمام داوطلبان این مجموعه افتخار می کنم.

وی درباره اقدامات دیگر جمعیت هلال احمر توضیح داد: سال گذشته داوطلبان جمعیت هلال احمر توانستند 100 هزار اصله درخت را طی مدت زمان 10 دقیقه بکارند که یک رکورد به حساب می آید. در نظر داریم این تعداد را به 5 میلیون اصله درخت برسانیم.

کولیوند در پایان گفت: جمعیت هلال احمر ایران در ایام مناسبتی مختلف مانند نوروز، چهارشنبه آخر سال، نیمه شعبان و دیگر مناسبت ها در کنار مردم حضور دارد.

پایان خبر ایرامکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هلال احمر در 14 کشور دارای مرکز درمانی است" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هلال احمر در 14 کشور دارای مرکز درمانی است"، کلیک کنید.