«وان زعبیل»؛ آسمان خراش دبی افتتاح شد/ عکس

به گزارش خبرگزاری ایرامکس، دبی در سال های اخیر مسیر توسعه و تکامل را به سرعت طی می کند. این شهر بازهم سازه زیبای دیگری به نام پروژه «وان زعبیل» (One Za’abeel) را به چشم اندازهای زیبای خود اضافه کرده است. این پروژه احتمالاً به دلیل ارتفاع برج ها و نمای عجیب خود، در کتاب رکوردهای گینس ثبت می شود.

براساس گزارش مجله ایرامکس، پروژه وان زعبیل به تازگی توسط «نیکن سکی»، مهندس ژاپنی، ساخته شده است. هدف از ساخت این آسمان خراش ایجاد استانداردی جدید در طراحی و ساخت برج هاست. به گزارش نیواطلس، این پروژه شامل دو آسمان خراش در کنارهم است که یکی از آن ها 235 متر و دیگری 305 متر ارتفاع دارد. این دو آسمان خراش توسط پلی به نام The Link به یکدیگر متصل هستند.

خصوصیتی که این پل را از سازه های دیگر متمایز می کند، ماهیت کنسولی آن است. درواقع این پل 100 متر بالاتر از یک بزرگراه شلوغ معلق است و از نظر مساحت طولانی ترین در جهان محسوب می شود.

«وان زعبیل»؛ آسمان خراش دبی افتتاح شد/ عکس

فرایند عجیب ساخت پروژه وان زعبیل

مهندسان پروژه زعبیل عمداً برای تسهیل فرایند جوشکاری، برج ها را با تکیه روی پل The Link ساختند تا پس از اتصال به این پل، برج ها حالت عمودی بهتر و محکم تری داشته باشند. در ساخت قسمت اول این پروژه، کارگران و مهندسان به وسیله ماشین های پیچیده، مصالحی به وزن 8500 تن را با روش های مختلف بالا بردند. انتقال این مصالح دوازده روز زمان برد. در ساخت قسمت دوم پروژه، چهار روز طول کشید تا 900 تن مصالح باقی مانده در ساخت وان زعبیل انتقال یابد.

پل لینک نه تن ها چشم انداز مسحورکننده ای از یک سازه معلق را نشان می دهد، بلکه ایمنی هر دو برج را تامین کرده و خطرات تهدیدکننده مثل وزش بادهای سنگین را هم کاهش می دهد.

«وان زعبیل»؛ آسمان خراش دبی افتتاح شد/ عکس

نیکن سکی دراین باره می گوید:

«با الگوی شبکه الماس، پیوند برج ها و پل از چهار طرف با استفاده از سیستم سازه لوله ای و با مصالح فولادی انجام شده است.»

این پل دارای یک استخر شنای بزرگ، چشم اندازهای زیبا، رستوران ها، باشگاه بدنسازی و سالن های استراحت است. از این قسمت دید منحصربه فرد و خیره کننده ای از دبی و خصوصاً برج خلیفه وجود دارد.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«وان زعبیل»؛ آسمان خراش دبی افتتاح شد/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«وان زعبیل»؛ آسمان خراش دبی افتتاح شد/ عکس"، کلیک کنید.