واکنش انگلیس به حملات آمریکا در عراق و سوریه

واکنش انگلیس به حملات آمریکا در عراق و سوریه

آفتاب نیوز :

دولت انگلیس در واکنش به حملات آمریکا به اهدافی در عراق و سوریه، با مطرح کردن ادعا هایی علیه نقش ایران در منطقه، از اقدام بی ثبات کننده واشنگتن در منطقه حمایت کرد.

انگلیس در پی حملات ارتش آمریکا علیه اهدافی در عراق و سوریه که ادعا شده است متعلق به گروه های مقاومت منطقه و مرتبط با ایران بوده، امروز (شنبه)، آمریکا را متحد «ثابت قدم» خود نامیده و گفت که از «حق واشنگتن برای پاسخ به حملات» حمایت می کند.

ستاد فرماندهی تروریستی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام)، بامداد امروز، با تایید حملات هوایی در عراق و سوریه اعلام کرد چندین مکان مورد حمله قرار گرفته است.

ارتش آمریکا مدعی شده در این حملات 85 هدف از جمله پست های فرماندهی و اطلاعات، انبار های مهمات، هواپیما های بدون سرنشین و تجهیزات لجستیکی گروه های مقاومت هدف قرار گرفته اند. پیش از این، گروه های مقامت عراق یک پایگاه نظامی آمریکا در اردن را هدف قرار داده بودند که منجر به کشته شدن سه نظامی آمریکایی و مجروح شدن بیش از سی نفر از آن ها شد.

خبرگزاری رویترز گزارش کرد که یک سخنگوی دولت انگلیس در بیانیه ای در این باره گفت: انگلیس و آمریکا متحدان ثابت قدم یکدیگرند. ما درباره عملیات های آن ها (آمریکایی) نظری نمی دهیم، اما از حقشان برای پاسخ به حملات حمایت می کنیم.

این سخنگوی دولت انگلیس همچنین با ادعایی علیه نقش ایران در منطقه و تکرار ادعای حمایت مالی و نظامی از گروه های مقاومت گفت: ما مدت ها، فعالیت های ثبات زدای ایران را در منطقه، از جمله حمایت های سیاسی، مالی و نظامی آن از برخی از گروه های شبه نظامی محکوم کرده ایم.

غرب مدعی حمایت نظامی و مالی ایران از نیرو های مقاومت منطقه و کنترل اقدامات آن ها است. این در حالی است که ایران بار ها این ادعا را رد کرده و اقدامات نیرو های مقاومت منطقه را صلاحدید خود آن ها و تصمیماتی مستقل تلقی کرده است.

دستگاه دیپلماسی ایران نیز در موضعی رسمی اعلام کرد که «گروه های مقاومت در منطقه در تصمیمات و اقدامات خود از جمهوری اسلامی ایران دستور نمی گیرند و جمهوری اسلامی ایران ضمن اینکه از توسعه درگیری در منطقه استقبال نمی کند، در تصمیمات گروه های مقاومت برای نحوه ی حمایت از ملت فلسطین و یا دفاع از خود و مردم کشورشان در برابر هر گونه تجاوز و اشغالگری دخالتی ندارد.»

پیش از این رسانه ها، شامگاه جمعه، از حملات هوایی به مناطقی در حومه استان دیرالزور سوریه و القایم عراق خبر داده بودند.

شبکه خبری الجزیره گزارش کرد مناطق «حیدریه و الشبلی» در المیادین در حومه دیرالزور سوریه هدف حمله قرار گرفتند.

منابع محلی هم گزارش کردند اطراف شهر البوکمال در شرق دیرالزور نزدیک مرز سوریه و عراق مورد حمله قرار گرفت.

هم چنین گزارش هایی از حمله به القایم در استان الانبار واقع در غرب عراق منتشر شد. در همین حال منابع امنیتی عراقی اعلام کردند اهداف بمباران شده توسط هواپیما های آمریکایی در القایم قبلا تخلیه شده بودند.

پنتاگون اعلام کرده این حملات در واکنش به حمله به نیرو های آمریکایی پایگاه «برج 22» در اردن انجام شده است که به کشته شدن سه سرباز آمریکایی و زخمی شدن 40 تن دیگر منجر شد.

یک منبع امنیتی ایرانی در گفتگو با خبرگزاری یونیوز ادعا ها درباره مرتبط بودن اهداف مورد حمله قرار گرفته با ایران را رد کرده و گفت: بار دیگر تاکید می کنیم که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی قدس هیچگونه مرکز، پایگاه، پادگان و یا تاسیسات در عراق و سوریه ندارند. ادعا های آمریکا دروغین و گمراه کننده بود و این امر برای همه آشکار است.

این منبع امنیتی همچنین درباره این حملات ارتش آمریکا گفت: این تجاوز نشان می دهد که اشغالگران آمریکایی در راستای منافع امنیتی خود و منافع رژیم صهیونیستی در این دو کشور فعالیت می کند و آمریکا نیروی اشغالگر واقعی است. این تجاوز بر این مساله تاکید دارد که آمریکایی ها به هر بهایی که شده است باید از منطقه خارج شوند، زیرا منجر به بی ثباتی و هرج و مرج شده اند.

واکنش انگلیس به حملات آمریکا در عراق و سوریه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش انگلیس به حملات آمریکا در عراق و سوریه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش انگلیس به حملات آمریکا در عراق و سوریه"، کلیک کنید.