واکنش حماس و تشکیل خودگردان به تصمیم اروپایی ها برای به رسمیت شناختن فلسطین

واکنش حماس و تشکیل خودگردان به تصمیم اروپایی ها برای به رسمیت شناختن فلسطین

به گزارش ایرامکس جنبش حماس امروز چهارشنبه در بیانیه ای ضمن استقبال از اقدام امروز کشورهای نروژ، ایرلند و اسپانیا که کشور فلسطین را به رسمیت شناختند، این تصمیم را گام مهمی در راه اثبات حق فلسطینی ها در سرزمین خود و تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شریف دانست.

به نقل از ایرامکس حماس در ادامه بیانیه خود از تمام کشورها خواست حقوق ملی و مشروع فلسطینی ها را به رسمیت شناخته و از مبارزه ملت فلسطین برای آزادسازی و استقلال کشورشان و پایان دادن به اشغالگر آن توسط صهیونیست ها حمایت کنند.

«باسم نعیم» عضو دفتر سیاسی حماس در گفت وگو با خبرگزاری فرانسه تاکید کرد: مقاومت دلاور ملت فلسطین سه کشور اروپایی را به سوی به رسمیت شناختن کشور فلسطین سوق داد.

نعیم اظهار کرد: تاکید می کنم این اعتراف های پیاپی نتیجه مستقیم این مقاومت دلاور و پایداری حماسی ملت فلسطین است.

این عضو دفتر سیاسی حماس در ادامه گفت: این اعتراف ها به منزله نقطه عطفی در موضعگیری بین المللی درباره مساله فلسطین است.

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین نیز در بیانیه ای از این اقدام استقبال کرده و آن را همسو با قوانین بین المللی و قطعنامه های سازمان ملل دانست.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش حماس و تشکیل خودگردان به تصمیم اروپایی ها برای به رسمیت شناختن فلسطین" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش حماس و تشکیل خودگردان به تصمیم اروپایی ها برای به رسمیت شناختن فلسطین"، کلیک کنید.