وصیت نامه سیاسی الهی امام(ره) برای همگان درس آموز است

وصیت نامه سیاسی الهی امام(ره) برای همگان درس آموز است

مدرس حوزه و دانشگاه با بیان اینکه وصیت نامه سیاسی الهی امام راحل برای همگان درس آموز بوده، گفت: بیانات امام راحل در مسایل گوناگون کشور راه گشا است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری ایرامکس، حجت الاسلام حسین ثروتی، مدرس حوزه و دانشگاه در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و بزرگداشت مقام شهدای خدمت باعنوان« رییسی سرباز ولایت» که به همت بسیج کارمندی دانشگاه آزاد اسلامی همدان برگزار شد، با بیان اینکه وصیت نامه سیاسی الهی امام راحل برای همگان درس آموز است، اظهار کرد: حضرت امام خمینی (ره) در حیات حقیقی همه ما نقش بارز و روشنی دارد و بیانات ایشان برای همه در مسایل گوناگون کشور راه گشا است.

وی افزود: این نقش آفرینی مهم و حیاتی، چه در نسل کنونی، چه نسل هایی که پشت سر گذاشتیم و چه نسل های آینده، تاثیر بسزایی داشته و دارد.

مدرس حوزه و دانشگاه همگان را به مطالعه و بررسی دقیق وصیت نامه سیاسی الهی امام راحل دعوت کرد و گفت: مجموعه سخنرانی های حضرت امام راحل و آنچه در مطبوعات و سخنرانی های ایشان آمده، آنچه توسط دفتر حفظ و نشر آثار امام خمینی مستند شده، می تواند برای همه در مسایل گوناگون کشور و حتی برای اشخاص درس آموز باشد.

ثروتی با اشاره به دیدگاه بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی در حوزه مهدویت عنوان کرد: ایشان از بارزترین اندیشمندانی است که بر اساس دیدگاه فرهنگی- اجتماعی به تحلیل و بازخوانی جامعه بر اساس فرهنگ مهدویت پرداخته تا با تفسیر درست از انتظار منجی، راهی برای برون رفت جامعه از بن بست های عصر غیبت بیابد. در طول  11قرنی که از آغاز غیبت امام عصر (عج) می گذرد، فیلسوف و متکلمی به اندازه امام (ره) در این امر تاثیرگذار نبوده است.

وی با تشریح نگرش رهبر کبیر انقلاب اسلامی درباره نبوت و امامت بیان کرد: در اندیشه امام خمینی(ره)، جریان نبوت و امامت، شجره واحد بوده و امامت که تداوم بخش جریان نبوت محسوب می شود؛ با توسعه مفهوم مهدویت گره خورده و تحقق کامل آن در زندگی مسلمانان، ضامن دین و دنیای آنان است.

این کارشناس مذهبی اضافه کرد: امام راحل با طرح اندیشه حکومت اسلامی در عصر غیبت و تلاش خستگی ناپذیر در راه تحقق این آرمان بزرگ به کلمه انتظار معنا و مفهوم تازه ای بخشید و خوانش جدیدی از رسالت شیعیان در برابر حجت خدا مطرح کرد. انقلاب آزادی بخش و اسلامی امام خمینی (ره) منشا تحولی عظیم و ژرف در فرهنگ واژه ها و مفاهیم دینی شد.

ثروتی تشریح کرد: وصیت نامه سیاسی و الهی حضرت امام خمینی(ره) مانیفست سیاسی- اجتماعی ایشان و همچنین به عنوان زنده ترین سندی است که بایسته ها و عملکرد دولت دینی و دولت منتظر را به تصویر کشیده است. اندیشه انتظار و دولت منتظر در آرمان امام خمینی، یکی از عناصر و دغدغه های اصلی آن عالم فرزانه و رهبر بزرگ بود.

به گزارش ایرامکس، درادامه از اثر نقاشی دانشجوی هنرمند دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان زارع با عنوان«سـلام بر ابـراهیـم» به مناسبت بزرگداشت شهدای خدمت رونمایی شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وصیت نامه سیاسی الهی امام(ره) برای همگان درس آموز است" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وصیت نامه سیاسی الهی امام(ره) برای همگان درس آموز است"، کلیک کنید.