پخش ویژه برنامه های رادیو در سالروز آزادسازی خرمشهر

پخش ویژه برنامه های رادیو در سالروز آزادسازی خرمشهر

شبکه های رادیو در قالب ویژه برنامه های شهید خدمت به روز حماسه ساز سوم خرداد- سالروز آزادسازی خرمشهر می پردازند.

به گزارش ایرامکس به نقل روابط عمومی معاونت صدا، شبکه رادیویی ایران که در قالب برنامه “خانواده ای به نام ایران” به پوشش و اطلاع رسانی با محوریت شهید خدمت می پردازد.

در روز سوم خرداد نیز در همین برنامه در قالب گفت وگوهای مختلف با کارشناسان موضوع روز حماسه ساز سوم خرداد مورد بررسی قرار می گیرد.

 

در برنامه “صبح به وقت فرهنگ ” شبکه رادیویی فرهنگ با روایت هایی از رزمندگان دفاع مقدس به مرور خاطرات این پیروزی پرداخت می شود.

“مستند فرهنگ” نیز روایتی از آزادسازی خرمشهر است که رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در این برنامه از درس های فتح خرمشهر ودلاوری های انجام شده می گویند.

ویژه برنامه “گل واژه های پایداری” نیز به مناسبت بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر، است پنجشنبه- سوم خردادماه ساعت 17 به تهیه کنندگی حسین رحمانی و گویندگی رضا خضرایی روی آنتن می رود.  
این برنامه که روز جمعه نیز همان ساعت بازپخش دارد، ماجرای اشغال خرمشهر و چگونگی آزادسازی آن را در گفتگو با رزمندگان دفاع مقدس روایت می کند.  

شبکه رادیویی تهران پنجشنبه سوم خرداد نیز با تدارک ویژه برنامه ای از گروه تاریخ و معارف از ساعت 10 با موضوع فتح خرمشهر در عملیات بیت المقدس روز مقاومت، ایثار و پیروزی روی آنتن می رود. علاوه بر این برنامه های پارک شهر، باغ فیض، سعادت آباد و شمس العماره نیز به این موضوع خواهند پرداخت.

“برگی از تاریخ” با محوریت حماسه و ایثار روی آنتن رادیو سلامت می رود. این برنامه به مرور خاطرات دفاع مقدس و رویداد عظیم فتح خرمشهر می پردازد. برگی از تارخ برنامه ای از  فضای مجازی رادیو سلامت است که با پژوهش و اجرای ارش امجدی پخش می شود.  

رادیو اقتصاد نیز به مناسبت سوم خرداد برنامه “خرمشهر را خدا آزاد کرد” را تدارک دیده است.

این مستند رادیویی روایتی از فتح خرمشهر و رشادت های رزمندگان دوران دفاع مقدس است که در فواصل پخش این شبکه روی آنتن می رود.

سریال رادیویی “نخل سرافراز” از رادیو نمایش پخش می شود. این سریال روایتی متفاوت از رشادت های زنان میهن اسلامی در دفاع مقدس و آزادسازی خرمشهر است. “نخل سرافراز” به تهیه کنندگی اشرف السادات اشرف نژاد، نویسندگی یدالله کریمی، سردبیری شهلا دباغی، کارگردانی میرطاهر مظلومی، افکتوری نرگس موسی پور و صدابرداری محمدرضا محتشمی تولید شده است. در این نمایش هنرمندانی چون شهین نجف زاده، بهادر ابراهیمی، محمد پورحسن، نازنین مهیمنی، حمید یزدانی ابیانه، کرامت رودساز، محمد مجدزاده، شهریار حمزیان، محمدسعید سلطانی، فرشید صمدی پور، محمد رضاعلی حضور دارند.

شبکه رادیویی صبا روز پنجشنبه- سوم خرداد در برنامه های زنده به گرامیداشت سالروز آزادی خرمشهر و روز مقاومت می پردازد.

برنامه “یاد خوبان” که به روایت خاطرات رزمندگان از دوران دفاع مقدس اختصاص دارد در این روز با موضوع فتح خرمشهر ساعت 12 و 30 دقیقه راهی آنتن می شود.

شبکه رادیویی ورزش ویژه برنامه شهید خدمت را روانه آنتن می کند و در فواصل برنامه به موضوع سوم خرداد می پردازد. همچنین یک مستند ورزشی ساعت 22 و 30 دقیقه درباره خرمشهر پخش می شود.

شبکه رادیویی پیام برنامه پیام فتح را به تهیه کنندگی مهدیه پهلوانی با محوریت آزادسازی خرمشهر پخش می کند.

شبکه رادیویی قرآن، بزرگداشت سوم خرداد را در قالب برنامه خادمان ملت روی آنتن می برد. خادمان ملت برنامه ای است که به مناسبت شهادت رییس جمهور و یارانشان از دوشنبه آغاز شده و ادامه دارد.

پایان خبر ایرامکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پخش ویژه برنامه های رادیو در سالروز آزادسازی خرمشهر" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پخش ویژه برنامه های رادیو در سالروز آزادسازی خرمشهر"، کلیک کنید.