پرافتخارترین پرسپولیسی لیگ برتر کیست

پرافتخارترین پرسپولیسی لیگ برتر کیست

آفتاب نیوز :

امید عالیشاه کاپیتان سرخ ها که فصل درخشانی را با تیمش پشت سر گذاشت و تاثیر پررنگی در پیشرفت پرسپولیس در کورس قهرمانی داشت برای ششمین بار قهرمان لیگ برتر شد و برای دومین سال متوالی جام قهرمانی این رقابت ها را به عنوان کاپیتان و نفر اول تیمش بالای سر برد.

عالیشاه در 10 سال گذشته که عضوی از پرسپولیس بوده مدتی مجبور شد برای خدمت سربازی به تیم تراکتور بپیوندد حالا یکی از بازیکنان برتر تاریخ باشگاهش به لحاظ تعداد بازی به حساب می آید. او 264 بازی برای پرسپولیس انجام داده که از این تعداد 250 تا در لیگ برتر بوده و یکی از باسابقه ترین بازیکنان تاریخ لیگ برتر هم به حساب می آید.

عالیشاه با پیراهن پرسپولیس 50 پاس گل داده و 25 گل نیز به ثمر رسانده است ضمن اینکه با بردن شش جام قهرمانی لیگ برتر، 3 سوپرجام و دو جام حذفی، یازده جام داخلی در ویترین شخصی خود دارد.

در حال حاضر عالیشاه از کمال کامیابی نیا دیگر کاپیتان باسابقه پرسپولیس یک جام کمتر دارد. کامیابی نیا که در فصل اخیر برای ذوب آهن بازی کرد 236 بازی برای پرسپولیس انجام داده است و با انجام 346 بازی در لیگ برتر نزدیک به صد بازی بیشتر از عالیشاه در این رقابت ها انجام داده که آماری فوق العاده به نظر می رسد.

کامیابی نیا 23 گل با پیراهن پرسپولیس به ثمر رسانده و 8 پاس گل هم داده است.

با این وجود کامیابی نیا تاکنون 6 بار قهرمان لیگ برتر شده، 2 بار جام حذفی برده و 4 سوپرجام در کارنامه خود دارد که مجموع جام های داخلی اش را به 12 می رساند.

در واقع چنانچه عالیشاه با پرسپولیس به یک سوپرجام دیگر دست یابد تعداد جام های او دقیقا با تعداد جام های کمال کامیابی نیا برابری خواهد کرد کما اینکه شانس این مهم را با توجه به رویارویی با قهرمان جام حذفی احتمالا قبل از شروع فصل تازه لیگ خواهد داشت.

اما بالاتر از این دو کاپیتان پرسپولیس، سیدجلال حسینی قرار دارد که 9 بار قهرمان لیگ برتر شده و 13 جام قهرمانی داخلی در کارنامه دارد. سیدجلال البته با پرسپولیس 5 بار قهرمان لیگ برتر شده، سه قهرمانی او با سپاهان و یکی هم با سایپا بوده است. او یک قهرمانی جام حذفی و 3 جام سوپرجام را هم در کارنامه کاری خود دارد و البته اگر 4 جام دو فصل اخیر به عنوان مربی را در کارنامه اش حساب کنید افتخارات او بسیار پررنگتر خواهد شد.

سیدجلال با 443 بازی در تاریخ لیگ برتر یکی از باسابقه ترین بازیکنان تاریخ این رقابت هاست. او 256 بازی برای پرسپولیس انجام داده که 12 گل زده و 2 پاس گل در کارنامه دارد.

مجموع جام های قهرمانی باشگاهی سیدجلال به عنوان بازیکن 13 تاست که عالیشاه با دو جام دیگر به او خواهد رسید و با سه تای دیگر از آن عبور می کند که اگر اینگونه شود از این حیث پرافتخارترین خواهد شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پرافتخارترین پرسپولیسی لیگ برتر کیست" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پرافتخارترین پرسپولیسی لیگ برتر کیست"، کلیک کنید.