پربارش ترین استان ها تا پایان هفته

پربارش ترین استان ها تا پایان هفته

آفتاب نیوز :

بر پایه گزارش موسسه تحقیقات آب، برای هفته جاری (20 الی 25 خرداد) وقوع بارش ها در شمال غرب و مناطقی از شمال کشور پیش بینی می شود.

در این مناطق مقادیر تجمعی بارش 75-50 میلی متر پیش بینی شده است.

بر اساس تقسیمات حوضه های درجه 1 کشور، حوضه آبریز دریای خزر با مقدار میانگین 18.2 میلی متر و بیشینه نقطه ای 101.8 میلی متر و حوضه آبریز دریاچه ارومیه با مقدار میانگین 22.1 میلی متر و بیشینه نقطه ای 90.6 میلی متر پرباران ترین حوضه ها در هفته جاری خواهند بود.

همچنین حوضه آبریز مرزی شرق با مقدار میانگین 0 میلی متر و بیشینه نقطه ای 0.5 میلی متر، کم باران ترین حوضه درجه 1 کشور است.

از میان حوضه های درجه 2 کشور، حوضه ارس با متوسط بارش 30.1 میلی متر و بیشینه بارش 101.8 میلی متر و سفیدرود بزرگ با مقدار میانگین 24.1 میلی متر و بیشینه نقطه ای 98.3 میلی متر، پرباران ترین هستند.

در هفته جاری استان های شمالی و شمال غرب کشور با بارش تجمعی معادل 75-50 میلی متر پربارش ترین استان های کشور خواهند بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پربارش ترین استان ها تا پایان هفته" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پربارش ترین استان ها تا پایان هفته"، کلیک کنید.