چهارخطه شدن بیش از 90 درصد محور اهواز – چذابه

چهارخطه شدن بیش از 90 درصد محور اهواز - چذابه

ایرامکس/خوزستان معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی خوزستان گفت: بیش از 90 درصد از محور اهواز _ چذابه (محور طریق الحسین ) چهارخطه شده و زیر بار ترافیک رفته است.

رحمان بهرامی در گفت و گو با ایرامکس با اشاره به اینکه این محور یکی از راه های اصلی و شریانی استان است، اظهار کرد: این محور به سبب تردد کاروان های راهیان نور به مناطق عملیاتی و ترانزیت کالا به کشور عراق و همچنین تردد زوار اربعین حسینی بسیار پر تردد و حایز اهمیت است.

وی با بیان اینکه این محور مسیر اصلی تردد کشاورزان منطقه نیز است، افزود: این محور از مسیر شهرهای حمیدیه، کوت سید نعیم، سوسنگرد و بستان منتهی به چذابه عبور می کند و پروژه های فعالی در این مسیر تعریف شده است.

بهرامی اضافه کرد: این محور به طول 115 کیلومتر است و بیش از 90 درصد آن در سال های گذشته چهارخطه شده و 5 کیلومتر تا تکمیل شدن این محور به صورت چهارخطه، باقی مانده است.

بهرامی ادامه داد: همچنین پل حمیدیه به طول 30 متر دارای 8 شمع است که اجرا شده و ساخت شاهتیرهای پل در دست اقدام است و ورق های کناری پل نیز خریداری و تحویل پیمانکار شده است. این پل طبق زمانبندی انجام شده تا اربعین 1403 به طور کامل به بهره برداری خواهد رسید.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی خوزستان گفت: پل کمربندی سوسنگرد که در این مسیر است شاه تیره های آن هم آماده نصب است و تا اربعین سال آینده زیر بار ترافیک خواهد رفت.

وی همچنین از تکمیل پل سابله به طول 40 متر در سال گذشته خبر داد و گفت: راه های دو طرف این پل به طول یک هزار و 400 متر ظرف مدت 20 روز آینده آسفالت و به بهره برداری می رسد.

بهرامی بیان کرد: پل بستان از دیگر پروژه های این محور است که پیمانکار آن مشخص شده است. این پل 60 متر طول دارد و اعتبار آن نیز 80 میلیارد تومان است که عملیات اجرایی آن به زودی آغاز شده و تا اربعین 1404 به بهره برداری خواهد رسید.

معاون مهندسی و ساخت  اداره کل راه و شهرسازی خوزستان اضافه کرد: همچنین مجوز لایه دوم روکش آسفالت پل تا پل (کمربندی بستان) به طول دو کیلومتر به صورت چهارخطه که در سال گذشته با یک لایه آسفالت زیر بار ترافیک رفت، با پیگیری مدیر کل راه و شهرسازی خوزستان، دریافت شده است و تا اربعین سال جاری به بهره برداری خواهد رسد.

وی ادامه داد: پروژه پنج کیلومتری ادامه کمربندی بستان نیز یکی دیگر از پروژه های محور طریق الحسین است که معارض زیادی داشت که خوشبختانه مشکل معارضین آن رفع شده است و بزودی عملیات اجرایی آن ادامه می یابد.

بهرامی پروژه 5 کیلومتری جاده ترانزیتی منتهی به بازارچه و پایانه چذابه را یکی دیگر از پروژه های مهم این محور برشمرد و گفت: لایه اول این محور آسفالت شده و لایه دوم نیز دارای پیشرفت فیزیکی 40 درصد است که طبق زمان بندی تا 20 روز آینده به طور کامل به بهره برداری خواهد رسید.

پایان خبر ایرامکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چهارخطه شدن بیش از 90 درصد محور اهواز – چذابه" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چهارخطه شدن بیش از 90 درصد محور اهواز – چذابه"، کلیک کنید.