کف و سقف نرخ لباس فرم مدارس اعلام شد

کف و سقف نرخ لباس فرم مدارس اعلام شد

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه کف قیمت لباس فرم 548 هزار تومان و سقف آن 825 هزار و پانصد تومان گفت: برای پیراهن و شلوار و کت و شلوار یک میلیون و 916 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری ایرامکس، عاطفه سادات مدبرنژاد، مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش در گردهمایی شورای معاونین و مدیران کل آموزش و پرورش کشور در اصفهان گفت: از استان ها خواسته شده است که با همکاری مراجع مربوطه و برگزاری جلساتی با اداره صمت و اتحادیه های مرتبط، نرخ لباس فرم دانش آموزی را بر اساس کیفیت و جنس لباس تعیین و به والدین اطلاع رسانی کنند.

وی با تاکید بر لزوم معرفی تولیدی های مجاز، بیان داشت: والدین نباید ملزم به خرید از یک تولیدی خاص شوند و این انجام این کار برخلاف مقررات است.مدبرنژاد تصریح کرد: آخرین گزارش دریافتی ما نشان می دهد که در تهران، کف قیمت لباس فرم 548 هزار تومان و سقف آن 825 هزار و پانصد تومان برای پیراهن و شلوار و کت و شلوار یک میلیون و 916 هزار تومان است؛ همچنین استان ها موظف هستند از ظرفیت هنرستان ها برای تولید لباس فرم استفاده کنند.

مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش اذعان کرد: تجربه این کار در اداره کل شهرستان های استان تهران وجود دارد، اما باتوجه به اینکه هنرستان ها نمی توانند تمامی نیاز های استان را پوشش دهند باید تا سطحی که می توانند، این کار به آنها محول شود.

وی اضافه کرد: یکی از اصلی ترین وظایف ما اطلاع رسانی به والدین برای ثبت نام در سامانه سپند است که آدرس آن طی بخشنامه ای به استان ها ارسال شده است و والدین تا اول تیرماه فرصت دارند تا درخواست خود را در سامانه سپند ثبت کنند.

مدبرنژاد با بیان ابلاغ شیوه نامه انتخاب مدرسان آموزش خانواده به استان ها خاطرنشان کرد: این کار به صورت تفویض استانی انجام می شود و در استان اصفهان آزمون انتخاب مدرس آموزش خانواده برگزار می شود؛ همچنین مدرسان قبلی نیز باید تعیین تکلیف شوند و فرم ارزیابی آنها تهیه شده است که امیدواریم با پیگیری جدی این امور در استان ها، به اهداف مورد نظر در زمینه آموزش خانواده برسیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کف و سقف نرخ لباس فرم مدارس اعلام شد" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کف و سقف نرخ لباس فرم مدارس اعلام شد"، کلیک کنید.