کلاس درس لیلا حاتمی و علی مصفا این بار در بهشت زهرا

کلاس درس لیلا حاتمی و علی مصفا این بار در بهشت زهرا

آفتاب نیوز :

روز گذشته خبر آمد که زری خوشکام از میان ما رفته. کسی که به قول نیما حسنی نسب، سینمای ایران قدر کیفیت حضور میانسالی اش را ندانست و از پتانسیلی که داشت محروم ماند. او همسر علی حاتمی بود. کسی که برای سینمای ما پدری کرده و به حق لقب «سعدی سینما» را به دوش می کشد. زری خوشکام از اوایل حضور در سینما در چند اثر، یک تیپ کاملا متفاوت از زن بودن را ارایه داد، اما دقیقا زمانی که بسیار معروف شده بود، به ناگاه از جهان شهرت کنار کشید و با علی حاتمی جوان ازدواج کرد.

صبح امروز زری بانو را در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپردند. دخترش، لیلا، سوژه نخست عکاسان برای خاص ترین تصاویر مراسم بود. او میراث بزرگ ازدواج علی حاتمی و زری خوشکام است که خود وزنه ای برای سینمای تقریبا بی حال و حوصله این روز های ماست. در کنار لیلا، اما مردی را می بینیم که در بزنگاه های حساس زندگی مثل گذشته کنارش حضور دارد. مثل همان گنج حضوری که در فیلم درخشان «در دنیای تو ساعت چند است؟» به نمایش گذاشت. 

علی مصفا روایتی از همراهی منحصر به فرد است که با گذر زمان عمق و جذابیت پیدا می کند. در تصاویر امروز صبح، تمام خاطرات قدیمی که از این دو به یاد داریم از جلوی چشمانمان عبور کرد. همراهی بی دریغ علی مصفا در تمامی شات هایی که از مراسم امروز صبح می بینیم قابل تمجید است. خب در تمام این سال ها، شایعات نسبتا زیادی پیرامون زندگی مشترک علی و لیلا بوده، اما حالا در پس تمام این اتفاقات، قاب های دونفره ای که از آن ها ثبت می شود انگار رنگ و بوی اصالت را به مشام می رساند.

علی مصفا و لیلا حاتمی یک زوج ویژه هستند، آن ها علاوه بر اینکه از دو خانواده با اصالت پا به عرصه هنر گذاشتند، سال های سال در کنار هم زندگی کردند و فعالیت کردند و کلی کار مشترک داشتند و دارند، اما علی رغم تمام اخباری که پیرامون آن ها به گوش می رسد، هیچ گاه اسیر حواشی زرد نشدند. آن ها همانی را ارایه می دهند که در حقیقت هستند و هویت اصیل را به دور از ادا و اطوار به نمایش می گذارند. 

همین عکس را ببینید، مراسم مادر علی مصفاست، بعد مدت ها لیلا حاتمی در کنار علی مصفا مقابل دوربین ها قرار گرفت. امیربانو کریمی، مادر علی مصفا که از چهره های ماندگار ایران در زمینه ادبیات فارسی بود و پدرش، مظاهر مصفا شاعر و استاد ادبیات دانشگاه تهران بود که پس از ملک الشعرای بهار از قصیده سرایان شاخص معاصر ایرانی به حساب می آید. شکل این عکس ها، نوعی از سبک زندگی را نشان می دهد که می تواند در هر وضعیتی آکنده از احترام باشد.

بماند که با نگاه به آن ها کلی خاطرات ریز و درشت سینمایی را به خاطر می آوریم. آن ها در سطح بالایی از کیفیت شخصیتی زندگی را سپری می کنند و کاش اصلا لیلا حاتمی و علی مصفا به قدری تکثیر شوند که ما هر روز از دیدنشان حظ ببریم. تسلیت به لیلا حاتمی که حالا تنها وارث اصالت و هنر پدر و مادر است. آرزوی خوبی هم برای او و علی مصفا داریم و آن هم اینکه دیگر دونفره هایشان را در سوگواری نبینیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کلاس درس لیلا حاتمی و علی مصفا این بار در بهشت زهرا" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کلاس درس لیلا حاتمی و علی مصفا این بار در بهشت زهرا"، کلیک کنید.