کنعانی: «ایتلاف های تخیلی» به صلح و امنیت منطقه کمکی نمی کند

گروه سیاست خارجی خبرگزاری آنلاین ایرامکس؛ تشکیل «ایتلاف های وهمی و تخیلی» را کمک کننده به صلح و امنیت در منطقه نمی دانیم، این را سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به تصمیم اتحادیه اروپا برای تشکیل ایتلاف دریایی در دریای سرخ که گفته می شود 28 بهمن ماه قرار است تشکیل شود، بیان کرد.

ناصر کنعانی روز دوشنبه 16 بهمن ماه در پاسخ به سوال خبرنگار آنلاین ایرامکس این ایتلاف ها را شبیه ایتلافی که آمریکا تشکیل داد، «خودخوانده» خواند و عدم همراهی کشورها از جمله اروپایی ها را نشانگر اختلاف نظر درباره وضعیت منطقه عنوان کرد و گفت که قصد اروپا، ایجاد تشکل ها و ساختارهای وهمی و تخیلی است که کمکی به ثبات و امنیت در منطقه نمی کند.

در پی حملات انصارالله به کشتی های اسراییلی یا کشتی هایی که به سمت سرزمین های اشغالی در حرکتند و پس از ایتلافی که آمریکا به منظور جلوگیری از این حملات تشکیل داد و موفق هم نبود، مسیول سیاست خارجی اتحادیه اروپا جوزپ بورل در اظهاراتی ابراز امیدواری کرد که از بیست و هشتم بهمن «ماموریت دریایی» اتحادیه اروپا در دریای سرخ برای دفاع از اسراییل آغاز شود. 

کنعانی: «ایتلاف های تخیلی» به صلح و امنیت منطقه کمکی نمی کند

 

این موضوع در گفت وگوی تلفنی اخیر امیرعبداللهیان با بورل هم مورد اشاره قرار گرفت و وزیر خارجه به بورل گفت که هرگونه ایتلاف و اقدامات  تشنج زا مشابه آنچه آمریکا و انگلیس در حمله به یمن انجام دادند، نه تنها کمکی به بازگشت ثبات به منطقه نمی کند، بلکه منجر به پیچیده تر شدن اوضاع خواهد شد. 

کنعانی: «ایتلاف های تخیلی» به صلح و امنیت منطقه کمکی نمی کند

 

سخنگوی وزارت خارجه ایران همچنین با بیان اینکه اگر به ثبات و امنیت در منطقه و به آبراهه های بین المللی به درستی و صادقانه می اندیشند، به ریشه و علت العلل بحران توجه کنند، وضعیت در دریای سرخ را نتیجه دامن زدن به جنگ توسط رژیم صهیونیستی و حمایت آمریکا و انگلیس از این رژیم خواند.

پایان پیام/
شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

کنعانی: «ایتلاف های تخیلی» به صلح و امنیت منطقه کمکی نمی کند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کنعانی: «ایتلاف های تخیلی» به صلح و امنیت منطقه کمکی نمی کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کنعانی: «ایتلاف های تخیلی» به صلح و امنیت منطقه کمکی نمی کند"، کلیک کنید.