گرما، مجسمه «لینکلن» را در آمریکا ذوب کرد

«آبراهام لینکلن» در دوران جنگ داخلی آمریکا خونسردی خود را حفظ کرد اما موج گرما برای مجسمه او قابل تحمل نبود و مجسمه مومی او با افزایش دمای روزهای اخیر در آمریکا ذوب شد.

به گزارش ایرامکس، ابتدا سر مجسمه ناپدید شد، سپس یکی از پاهای او چکه چکه از نیم تنه جدا شد و پای دیگرش هم جایی که باید کفش باشد، ورم کرد. صندلی هم در زمین فرو رفت.

سر این مجسمه مومی ۱۸۲ سانتی‌متری از لینکلن اکنون در دست تعمیر است و سیمی از گردن شانزدهمین رئیس جمهور آمریکا بیرون زده است.

گرما، مجسمه «لینکلن» را در آمریکا ذوب کرد

به گزارش بی بی سی، این مجسمه مومی در محل «کمپ بارکر» در واشینگتن دی‌سی قرار دارد که زمانی اردوگاه پناهندگان جنگ داخلی بود که برده‌های سابق در آن اقامت می‌کردند و حالا محل یک مدرسه ابتدایی است.

 در روزهای اخیر موج گرمای شدید در سراسر آمریکا زندگی عادی را مختل کرده است.

منابع خبری می‌گویند در روزهای اخیر حدود ۱۰۰ میلیون نفر در ۲۷ ایالت آمریکا در معرض امواج شدید گرما قرار دارند.

کارشناسان زیست محیطی این پدیده را «گنبد گرما» می‌نامند.

به دلیل گسترش این پدیده جوی در سرتاسر آمریکا، تقریباً ۱۰۰ میلیون نفر در ۲۷ ایالت از جمله نیویورک و لس آنجلس، پرجمعیت‌ترین مناطق ایالات متحده در معرض امواج شدید گرما قرار دارند.

دمای هوا در نیویورک ممکن است از ۳۵.۵ درجه فراتر رود که یک رکورد ۱۳۶ ساله در این منطقه است.

همچنین گزارش شده که دمای هوا در واشینگتن در غرب این کشور در ژوئن برای اولین بار از سال ۲۰۱۲ به ۳۷.۷ درجه رسیده است.

پایان خبر ایرامکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گرما، مجسمه «لینکلن» را در آمریکا ذوب کرد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گرما، مجسمه «لینکلن» را در آمریکا ذوب کرد"، کلیک کنید.