گزارش سازمان ملل از هزینه و زمان مورد نیاز بازسازی غزه

گزارش سازمان ملل از هزینه و زمان مورد نیاز بازسازی غزه

به گزارش ایرامکس سازمان ملل هزینه بازسازی نوار غزه را حدود 40 میلیارد دلار تخمین زد و تاکید کرد بازسازی ویرانی های عظیم و بی سابقه ای که در اثر تجاوز طولانی مدت رژیم صهیونیستی به نوار غزه وارد شده، ممکن است 80 سال به طول انجامد.

به گزارش الجزیره، عبدالله الدردری، دستیار دبیرکل سازمان ملل متحد و مدیر دفتر منطقه ای کشورهای عربی در برنامه توسعه سازمان ملل متحد، در کنفرانسی خبری در امان پایتخت اردن اعلام کرد، بازسازی نوار غزه یک کار بسیار هزینه بر و زمان بر خواهد بود. بر اساس تصاویر ماهواره ای برآورد هزینه ها حدود 18 میلیارد دلار است اما روی زمین و در عمل وضعیت بسیار متفاوت است و این برآورد نهایی نیست.

به نقل از ایرامکس وی افزود: برآورد اولیه برنامه توسعه سازمان ملل متحد برای بازسازی همه چیزهایی که در غزه ویران شده، حدود 40 میلیارد دلار است و این ماموریتی است که جامعه بین الملل از جنگ جهانی دوم تاکنون هرگز با آن برخورد نکرده است.

وی با اشاره به بحث و بررسی بازسازی غزه با برخی کشورهای عربی و وجود نشانه های مثبت در این زمینه، افزود: اتکا به چارچوب های سنتی برای بازسازی به این معناست که ممکن است این کار دهه ها طول بکشد و مردم فلسطین چند دهه از رفاه بهره مند نباشند. بنابراین مهم است که مردم را به سرعت در خانه های مناسب اسکان دهیم و به حالت عادی اقتصادی و اجتماعی بازگردانیم .

در همین حال، ارزیابی ساخت وسازها نشان می دهد غزه نزدیک به 80 سال برای بازسازی تمام واحدهای مسکونی تخریب شده به زمان نیاز دارد و این در صورتی است که سرعت بازسازی معقول باشد.

الدردری تاکید کرد کل آواری که تاکنون در غزه انباشته شده است به 37 میلیون تن می رسد و با توجه به افزایش بسیار زیاد و روزانه آن، آخرین داده ها نشان می دهد این آوارها تقریبا 40 میلیون تُن است.

وی با اشاره به اینکه 72 درصد ساختمان های مسکونی به طور کامل یا جزیی تخریب شده است، خاطرنشان کرد: توسعه انسانی غزه با تمام مولفه های آن اعم از بهداشت، آموزش، اقتصاد و زیرساخت ها حدود 40 سال به عقب رفته اند و این به معنای آن است که 40 سال تلاش و کوشش و سرمایه گذاری ها در نوار غزه بر باد رفته است.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گزارش سازمان ملل از هزینه و زمان مورد نیاز بازسازی غزه" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گزارش سازمان ملل از هزینه و زمان مورد نیاز بازسازی غزه"، کلیک کنید.