اسپیکر ایرانی بخریم یا چینی؟

در مقاله و ویدئو معرفی بهترین اسپیکر همراه ما باشید تا به شما بگوییم برای خرید بهترین اسپیکر خانگی یا مدل‌های دیگر باید چه مشخصاتی را مد نظر قرار دهید و همچنین در حال حاضر کدام مدل را می‌توان بهترین اسپیکر بلوتوثی با ارزش خرید بالا در نظر گرفت.

ویدئوی معرفی بهترین اسپیکر دیواری

مشخصات بهترین اسپیکر دیواری

هنگام خرید بهترین باید به موارد زیادی در بین مشخصات آنها توجه کنید. به عنوان مثال، اولین و مهم‌ترین مشخصه یک اسپیکر دیواری خوب، کیفیت و واضح بودن صداییست که تولید می‌کند. برای تست این موضوع، آسان‌ترین کاری که می‌توانید انجام دهید اینست که یکی از آهنگ‌هایی که با آن آشنایی کامل دارید را انتخاب کرده و ببینید که آیا صدای نوت‌ها، ابزارهای موسیقی و حتی بیس صدا آنطور که انتظار دارید هست یا خیر…

البته امتحان کردن تمام مدل‌ها برای پیدا کردن بهترین اسپیکر سخت است، به خصوص اگر هم بخواهید به صورت آنلاین خرید کنید؛ بنابراین در این مقاله برای انتخاب بهتر شما، بهترین اسپیکرهایی که از این مشخصه مهم برخوردارند را نام خواهیم برد، اما قبل از معرفی بهترین مارک اسپیکر حرفه ای ویژگی‌هایی را که باید هنگام خرید بدان‌ها توجه کنید را توضیح خواهیم داد…

موقع خرید بهترین اسپیکر بلوتوث خانگی و قابل حمل، یک سری مشخصات است که باید به آنها توجه ویژه‌ای داشته باشید. یکی از موارد مهم ماندگاری شارژ باتریست. به عنوان مثال، اگر قرارست با اسپیکر خود به کوهنوردی یا دوچرخه سواری بروید، عمر باتری برای شما مهم خواهد بود، چراکه پیدا کردن منبع شارژ در بیشتر مواقع سخت می‌شود.

انواع اسپیکر دیواری

اگر اسپیکری مد نظر شماست که میکروفون داشته باشد تا موقع زنگ خوردن گوشی، با همان صحبت کنید، لازمست به قابلیت کاهش نویز آن نیز توجه کنید. کیفیت انتقال صدا در بهترین اسپیکر بلوتوثی به خوبی هدفون‌ها نیست، اما گاهی اوقات بودن این ویژگی به خصوص با قابلیت کاهش نویز کاربردیست.

مورد بعدی کدک‌های بلوتوثی نام دارد که باعث می‌شوند صدای دستگاه اولیه به دستگاه صوتی دیگر منتقل شود. البته پیدا کردن بهترین اسپیکر بلوتوث خانگی و بیرونی که از کدک بسیار باکیفیت پشتیبانی کند، سخت است. معمولاً اکثر آنها از SBS پشتیبانی می‌کنند. البته اگر قصد خرید محصولی دارید که تنها اتصال سیمی دارد، این بخش چیزی نیست که باید به آن توجه کنید.

مورد بعدی هم اینست که آیا می‌خواهید بهترین اسپیکر شما، اپلیکیشن هم داشته باشد یا نه؟ مانند اغلب هدفون‌ها، بهترین اسپیکر های بلوتوثی نیز اپلیکیشن مخصوص به خود را دارند. مهم‌ترین کاربرد این برنامه‌ها اینست که اسپیکرها از طریق آنها آپدیت‌های نرم‌افزاری را دریافت می‌کنند. این عامل باعث می‌شود تا بتوانید از محصولتان سالیان بیشتری استفاده کرده و همچنین برخی از ویژگی‌های جدید را هم به آن اضافه کنید.

در قدم بعدی تعیین کنید که قصد دارید چه مقدار هزینه کنید. انتخاب هزینه، موارد انتخابیتان را محدودتر می‌کند و باعث می‌شود سریع‌تر محصول مورد نظرتان را پیدا کنید. مسلماً هرچه هزینه بیشتری پرداخت کنید، مشخصات بیشتر و بهتری را دریافت می‌کنید. منتهی اگر آن مشخصات برای شما اهمیت نداشته باشد، هزینه کردن بیشتر اشتباست؛ بنابراین تنها باید به این موضوع توجه کنید که در رنج قیمتی مد نظر خود مشخصات اسپیکری که انتخاب کرده‌اید شما را راضی نگه خواهد داشت، یا خیر…

مورد بعدی محدوده فرکانسیست. برای پیدا کردن بهترین اسپیکر حرفه ای که کاملاً مناسب شما ساخته شده باشد، باید بدانید که محدوده فرکانسی چیست و چه نمایه صدایی را ترجیح می‌دهید. البته این را هم در نظر داشته باشید که اسپیکرهای تکی نسبت به چندین اسپیکر که به عنوان بهترین اسپیکر های خانگی به فروش می‌رسند یا حتی برای فضای بزرگ بیرون از منزل خریداری می‌شوند، محدودیت‌هایی دارند.

به صورت ایده‌آل بهترین اسپیکر بلوتوث بزرگ یا کوچک باید بتواند از محدوده فرکانسی ۲۰ هرتز تا ۲۰ کیلوهرتز پشتیبانی کند که در حقیقت همان فرکانس صوتیست که گوش انسان توانایی شنیدن آن را دارد. درایورهای توییتر که در برخی از اسپیکرها قرار گرفته‌اند از محدوده فرکانسی شبیه به صدای پرندگان پشتیبانی می‌کنند که علت نام‌گذاری آنها نیز همین است. از آنطرف هم بیشتر کاربران ترجیح می‌دهند که محدوده فرکانسی صدا به گونه‌ای باشد تا علاوه‌بر صدای موسیقی، بیس و تریبل موزیک را هم احساس کنند.

درایورهای ووفر و ساب‌ووفر بکار رفته در اسپیکرها که از محدوده‌های فرکانسی کم پشتیبانی می‌کنند، وظیفه بیس را برعهده دارند. اصولاً هر اسپیکر حداقل یک درایور توییتر و ووفر دارد که ووفر صدای بیس و توییتر فرکانس‌های بلند را تولید می‌کند. ووفرها محدوده فرکانسی ۴۰ تا ۱ کیلوهرتز و ساب ووفر ۲۰ تا ۲۰۰ هرتز را تولید می‌کند که دومی لرزش بیشتری دارد.

مورد دیگر که هنگام خرید از هر برند، حتی بهترین اسپیکر ایرانی باید مد نظرتان قرار دهید، اینست که صدای اسپیکر عمق داشته باشد. علاوه بر آن، هر چه دامنه صوتی از نت‌های بیشتری پشتیبانی کند، بهترست، چراکه اسپیکری که به خوبی در حجم صدای کم و بلند، نت‌های موسیقی را تفکیک کند، می‌تواند احساس بهتری را به شنونده القا کند.

در آخر هم بدانید که ساختار اسپیکرها براساس عملکردی که دارند، متفاوت است. به عنوان مثال، بهترین اسپیکر بزرگ که صدای قدرتمندی تولید می‌کند، نسبت به اسپیکری که تنها برای یک اتاق کوچک قابل استفاده است، حجم بیشتری اشغال می‌کند. این محصولات در دسته‌های مختلفی قرار می‌گیرند که رایج‌ترین آنها اسپیکرهای بلوتوثیست که بسته به استفاده‌ای که از آن دارید در مدل‌ها و اندازه‌های مختلفی دیده می‌شوند که ما در این مقاله بهترین مدل‌ها را از بهترین برند اسپیکر خانگی و بیرونی معرفی خواهیم کرد.

خرید اسپیکر دیواری

معرفی بهترین اسپیکر ها

همانطور که دیدید، علاوه‌بر کیفیت صدا، موارد دیگری هم هستند که بر روی تجربه شنیداری شما تاثیر فراوانی می‌گذارند. شما توجه به کدام‌ها را برای انتخاب بهترین اسپیکر خانگی لازم می‌دانید؟ می‌توانید برای انتخاب بهترین اسپیکر به لیست پیشنهادی ما نگاهی بیندازید…

مورد بعدی که قرارست آن را به عنوان بهترین اسپیکر قابل حمل معرفی کنیم، ۱۶ وات شیائومی نام دارد. این محصول واقعاً نسبت به قیمتی که دارد، ارزش خرید بالایی دارد و در این رنج قیمت به شما پیشنهاد می‌کنیم که به مشخصات آن حتماً توجه کنید.

این محصول هم مانند مدل قبلی از فست شارژ پشتیبانی نمی‌کند، اما اگر با حجم صدای متوسط بخواهید با آن موزیک گوش دهید، ۱۳ ساعت هم شما را همراهی می‌کند. یکی از نقاط قوتی که اسپیکر شیائومی ۱۶w در آن خوب عمل می‌کند، تفکیک خوب نت‌ها و ارائه صدایی واضح است که دوستداران موسیقی را از این بابت راضی نگه می‌دارد.

JBL Clip 4

یکی از برندهایی که اکثر کاربران در مورد کیفیت خوب محصولات صوتی آن اتفاق نظر دارند، JBL است. اگر بخواهیم محصولات خوب این برند را معرفی کنیم، تقریباً باید تمام مدل‌ها را نام ببریم. از آنجاییکه ما قرارست بهترین اسپیکر خانگی و قابل حمل را که ارزش خرید بالایی دارد نام ببریم، تنها مواردی را معرفی خواهیم کرد که برای خرید کاملاً مناسب‌اند.

JBL Clip 4 در لیست ما نسبت به مدل‌های دیگر این برند قیمت کمتری دارد، اما اینگونه نیست که کیفیت آن خوب نباشد، بلکه نسبت به قیمت خود در زمینه متریال و تولید صدا کیفیت بسیار خوبی دارد و کاربران می‌توانند آن را مدت زیادی در اختیار داشته باشند.

یکی از مشخصات عالی در مورد JBL Clip 4 سبک و راحت بودن آن برای حمل کردن است که اگر هنگام کوهنوردی قصد داشتید آن را همراه خود ببرید، خسته‌تان نخواهد کرد و اگر هم نگران برخورد آن با آب هستید، باید بگوییم که این محصول هم خوشبختانه گواهی ضدآب دارد.

این مدل در مدت زمان ۳ ساعت فول شارژ می‌شود و تا ۱۰ ساعت پخش مداوم آهنگ را ارائه می‌کند و از این نظر هم یکی از بهترین اسپیکرهای بلوتوثی در رنج قیمت خود شناخته می‌شود. اگرچه مشخصات این محصول مانند مدل‌های گران‌قیمت‌تر نیست، اما در محدوده خود و نسبت به رقبا، آن را به عنوان بهترین اسپیکر معرفی می‌کنیم.

JBL Flip 6

JBL Flip 6 هم یکی از باکیفیت‌ترین مدل‌های این مقاله است که می‌توان با قاطعیت آن را در لیست بهترین اسپیکر بازار قرار داد. وزن کم، کیفیت بسیار خوب صدا، توان خروجی ۳۰ وات و گواهی ضدآب IP67 مواردی هستند که ارزش خرید این محصول را بالا می‌برند.

اینکه بگوییم JBL Flip 6 صدایی با کیفیت بسیار بالا تولید می‌کند، اغراق نکرده‌ایم. از این مورد هم که بگذریم، نقطه قوت این محصول به اپلیکیشن آن هم بر می‌گردد؛ به این صورت که می‌توانید برنامه آن را در گوشی خود نصب کرده و از نمایه‌های دیگر تنظیمات اکولایزر آن بهره ببرید تا تجربه شنیداری بهتری را کسب کنید. همچنین علتی که بخاطر آن JBL Flip 6 را به عنوان بهترین اسپیکر بلوتوثی انتخاب می‌کنیم اینست که در تمام سبک‌های موسیقی کارش را به درستی انجام می‌دهد.

به غیر از JBL، انکر نیز یکی از برندهای محبوب در زمینه تولید محصولات صوتیست که عموماً محصولات آن به دلیل داشتن ارزش خرید بالا، طرفداران زیادی دارد. با اینکه می‌توان مدل‌های زیادی را از این برند نام برد، اما ما در مقاله معرفی بهترین اسپیکر قصد داریم به شما بهترین مدل این برند که نسبت به قیمت از ارزش خرید بسیار بالایی برخوردارست را معرفی کنیم.

به دلیل داشتن درایورهای صوتی مناسب، وکال‌های صدا را به خوبی خواهید شنید، به طوریکه هر موقع در آهنگی نوبت به صدای سازهای کوبه‌ای رسید، همچنان صدای سازهای دیگر موسیقی و نت‌ها قابل تشخیص‌اند.

بهترین اسپیکرهای پارتی باکس JBL

وزن این محصول به قدری نیست که بتوانید آن را هنگام کوهنوردی یدون خسته شدن بالا ببرید، اما به دلیل طراحی قابل حملی که دارد، می‌توانید آن را در هر محیطی قرار دهید و از شنیدن موزیک با صدای بلند و همچنین کیفیت بالا لذت ببرید. اپلیکیشن این محصول همچنین به شما این امکان را می‌دهد تا صدا را به صورت دلخواه اکولایزر کنید. با هر بار شارژ کامل که حدود ۳ ساعت و نیم طول می‌کشد، جی بی ال پارتی باکس ۱۱۰، حدود ۱۲ ساعت پخش مداوم آهنگ را ارائه می‌کند.

چراغ‌های حلقه‌ای شکل اطراف درایورها، ظاهر جذابی به این مدل بخشیده که وقتی آن را از طریق بلوتوث به دستگاهی دیگر وصل می‌کنید، روشن می‌شوند. این مدل با هر بار شارژ کامل حدود ۱۷ ساعت پخش مداوم آهنگ ارائه می‌کند. درایورهای ووفر آن نیز بهترین کیفیت ممکن را ارائه می‌دهند. به طور کل، این مدل در زمینه بیس، تریبل و کنترل‌های صدای اکو بسیار خوب عمل می‌کند و هر سبک آهنگی که گوش دهید، شما را از انتخابتان راضی نگه می‌دارد.

بهترین اسپیکر که تابحال داشته‌اید از کدام برند بوده است؟ هنگام خرید بهترین اسپیکر حرفه ای کدام مشخصات برای شما اولویت دارند؟ شما اسپیکرهای خانگی با حجم بزرگ را ترجیح می‌دهید یا بهترین اسپیکر بلوتوثی کوچک‌تر که هم در فضای بیرون و هم خانه قابل استفاده است را کاربردی‌تر می‌دانید؟

اسپیکر دیواری خانه هوشمند

سوالات متداول

بهترین اسپیکر دیواری بلوتوثی چه ویژگی‌هایی دارد؟

اولین دلیلی که کاربران اسپیکرهای بلوتوثی را برای خرید انتخاب می‌کنند، قابل حمل بودن آنهاست. به همین جهت هر چه وزن اسپیکر کمتر باشد، بهترست. بعد از این مورد، ماندگاری شارژ باتری اهمیت پیدا می‌کند. به عنوان مثال، اگر بخواهید اسپیکر خود را هنگام کوهنوردی هم با خود ببرید، پیدا کردن منبع شارژ سخت خواهد بود. موارد زیادی هستند که بر روی خرید بهترین اسپیکر بلوتوثی تاثیر می‌گذارند که ما برای راحتی کار شما چندین مورد از بهترین موارد را در مقاله نام برده‌ایم.

بهترین اسپیکر بلوتوثی از چه برندیست؟

محبوب‌ترین برند اسپیکرها که در بازار ایران نیز فروش بالایی دارند، اسپیکرهای JBL هستند که در این مقاله چند مورد از مدل‌های این شرکت و برندهای معروف دیگر را معرفی کرده‌ایم.

آیا حجم صدای اسپیکرهای بزرگ از مدل‌های کوچک بیشترست؟

این درست است که اسپیکرهایی که در فضاهای بسیار بزرک، مانند استادیوم فوتبال استفاده می‌شوند حجم بزرگی دارند، اما همیشه هم اینگونه نیست. برخی از اسپیکرهای کوچک هم هستند که قدرت و حجم صدای بسیار بالایی را تولید می‌کنند.

چه نوع اسپیکرهایی مناسب بیرون هستند؟

اول از همه اسپیکرهایی که قابل حمل‌اند. مورد بعدی هم که بر روی مناسب بودن اسپیکر برای فضای بیرون تاثیر می‌گذارد، متریال ساخت آنست. به عنوان مثال، برای افرادی که قصد طبیعت‌گردی با اسپیکر را دارند، موردهای ضدآب انتخاب‌های بهتری هستند. ما در این مقاله مواردی که از این ویژگی‌ها و همچنین کیفیت صدای خوب برخوردارند را معرفی کرده‌ایم. 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اسپیکر ایرانی بخریم یا چینی؟" هستید؟ با کلیک بر روی تکنولوژی, کسب و کار ایرانی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اسپیکر ایرانی بخریم یا چینی؟"، کلیک کنید.