زخم پوست سر در کودکان

علل ایجاد زخم پوست سر : زخم های پوست سر ، نازکی پوست سر ، جوش و تاول و غیره می باشد که خراشیدن آنها را بدتر می کند و باعث ایجاد عفونت می شود که بسیاری از آنها با روش های درمانی برطرف می شوند . به همین منظور در این مقاله به بررسی علل ایجاد زخم پوست سر و راه های درمان می پردازیم .یکی از علل ایجاد زخم پوست سر درماتیت تماسی می باشد که این بیماری مسری نمی باشد و در اثر تماس با یک چیزی شما واکنش آلرژیک نشان می دهید که این واکنش ها شامل محصولات بهداشتی یا آرایشی ، جواهرات ، گیاهان و شاخ و برگ درختان در فضای باز ، مواد سمی می باشد .

زخم پوست سر در کودکان

یک واکنش آلرژیک پوست شما را دچار لکه های خشک و خارش دار می کند که اگر خراشیده شوند خونریزی می کنند . راه های درمان آن عبارتند از : پوست سر را از آلاینده ها باید پاک کرد و در معرض مواد تحریک کننده قرار نگیرد و از شامپوهای مخصوص استفاده شود . ایا محصولات دکتر بیز خوب است؟ با استفاده از محصولات حتما به این نتیجه میرسید که عالی هستند.

درماتیت سبورییک ( شوره سر )

یکی از علل ایجاد زخم پوست سر درماتیت سبورییک می باشد . این بیماری مسری نیست و تکه های پوستی سفید یا زرد روی پوست قرار می گیرند و یا به ساقه مو متصل می شوند که دارای علایم خارش ، پوسته پوسته شدن می باشند و نحوه درمان آن استفاده از شامپوهای ضد شوره که دارای اسید سالیسلیک ، سولفید سلینوم و یا پیریتین روی می باشد . اگر این شامپوها کمکی به درمان شما نکرد از شامپوهای حاوی کتوکونازول استفاده کنید ولی اگر عوارضی داشت باید به پزشک داروساز اطلاع دهید .

پسوریازیس پوست سر

این بیماری می تواند در قسمت های مختلف بدن هم ایجاد شود . پوسته های ضخیم و خاکستری را در سراسر پوست ایجاد می کند و برای درمان پسوریازیس می توان از کول تار که از قدیمی ترین درمان های پسوریازیس است استفاده کرد . اگر این بیماری شدید است شما می توانید از این محصول به مدت چند ساعت یا حتی یک شبانه روز روی سر خود بمالید و روی سر را بپوشانید و یک درمان گرمایی به آن باعث می شود تا کول تار روی پوست شما تاثیر بیشتری بگذارد . پس یکی از علل ایجاد زخم پوست سر پسوریازیس می باشد .محصولات ویتابلا به شما کمک می کنند تا پوست و مویی شاداب تر و بهتر داشته باشید. برای برخی از افراد این سوال وجود دارد که محصولات ویتابلا ساخت کجاست ؟

اگزمای سبورییک

اگزمای سبورییک هم یکی از علل ایجاد زخم در پوست سر می باشد که پوست شما تحریک و قرمز و پوسته پوسته می شود و زخم های ضخیم باعث خارش شدید می شود . التهاب اگزمای سبورییک باعث گسترش آن در صورت ، گردن و پشت گوش می شود . نحوه درمان آن پمادهای موضعی می باشد و شامپوهای درمانی برای شل شدن فلس در اگزما کمک می کند .

لیچن پلانوپیلارس

این بیماری باعث برجستگی های قرمز و بنفش روی پوست سر می شود که منجر به ریزش موها می شود . البته این بیماری را به عنوان یک آلوپسی یا اسکار دایمی هم می شناسند . با یک نمونه برداری مشخص می شود که شخص این بیماری را دارد یا خیر و هیچ علت مشخصی ندارد . نحوه درمان این بیماری کرم های موضعی که شامل کورتون یا استروییدهای خوراکی می باشد و برای این نوع بیماری شما می توانید از محصولات تریتا استفاده کنید .استروییدهای تزریقی هم برای درمان این بیماری موثر هستند .

ضایعات لوپوس روی پوست سر

یکی دیگر از علل ایجاد زخم در پوست سر ضایعات لوپوس می باشد که لوپوس یک نوع بیماری خود ایمنی است که در آن بدن آنتی بادی های ایجاد می کند که به بافت سالم حمله می کنند . این آنتی بادی ها علاوه بر حمله به قسمت های سالم بدن باعث درد و التهاب هم می شوند . نحوه درمان آن کرم های کورتیکواسترویید یا مهارکننده های کلسینورین می باشد و داروهای داپسون هم می تواند تاثیرگذار باشد .

زخم پوست سر ممکن است نشانه ای از آسیب دیدگی یا زخم در پوست سر باشد. این امکان وجود دارد که این نوع از زخم ها به علت ضربه، بریدگی، سوختگی یا عفونت ایجاد شوند. علایم معمول زخم پوست سر شامل درد، خونریزی، قرمزی، تورم و خارش می باشد. در صورتی که زخم پوست سر شدید باشد و خونریزی شدید، درد شدید یا علایم عفونت داشته باشد، بهتر است به پزشک مراجعه کنید. البته در بیشتر مواقع این زخم ها سطحی و قابل درمان هستند که از عفونت های شایع و جنس موها نشات می گیرند؛ در این حالت روغن تراپی مو می تواند زخم کف سر را بر طرف کند.

به تدریج و با بالاتر رفتن سن نوزاد، پوسته های اگزمایی روی سر او از بین می روند اما اگر ترشح غده های چربی ادامه پیدا کند ممکن است این پوسته ها به هم بچسبند و زواید کوچکی روی سر او ایجاد کنند. این زواید به موها و پوست سر کودک می چسبند و گاهی آن قدر محکم هستند که حتی با دست کنده نمی شوند. در این مواقع بهتر است بدانید که این زواید نه قارچی هستند و نه خطرناک، تنها یک اگزمای ماندگار باعث ایجاد آن ها شده است.

با مراجعه با پزشک یا خرید شامپوهای مخصوص اگزما می توانید آن ها را نرم کرده و به آسانی از پوست سر جدا کنید. خیلی از والدین به دلیل نرم بودن پوست سر نوزاد، از محکم شستن آن می ترسند و همین باعث ماندگاری این زواید می شود. کرم صورت از دسته محصولات گاتیو برای شادابی  پوست بسیار عالی است.

بنابراین علل ایجاد زخم پوست سر بسیار زیاد می باشد که باید این بیماری جدی گرفته شود و اگر زودتر علت ایجاد زخم مشخص شود راه درمان آن زودتر انجام می شود .  تا مشکلات بیشتری ایجاد نشود و همه پوست سر را این زخم ها نگیرد . به همین منظور شما می توانید با  ارتباط و از تریتا و از نحوه سفارش آنها اطلاع حاصل کنید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زخم پوست سر در کودکان" هستید؟ با کلیک بر روی کسب و کار ایرانی, پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زخم پوست سر در کودکان"، کلیک کنید.